четвер, 03 вересня 2020 07:38

Засідання ТКГ: Кравчук довів до істерики росіянина Гризлова

Засідання ТКГ: Кравчук довів до істерики росіянина Гризлова
На переговорах в рамках Тристоронньої контактної групи по Донбасу глава української делегації Леонід Кравчук довів до істерики голову російської сторони Бориса Гризлова. Фото: facebook.com

На переговорах в рамках Тристоронньої контактної групи по Донбасу глава української делегації Леонід Кравчук виявив принциповість по низці питань. І це викликало істерику в голови російської сторони Бориса Гризлова.

Про це повідомив учасник ТКГ, журналіст Сергій Гармаш.

"Сьогодні Кравчук досить жорстко відповів Гризлову і на його тиради з оцінками Верховної Ради України, і на спробу закрити рот нам, переселенцям з ОРДЛО. Виявляється, він вміє бути не тільки дипломатичним, але і принциповим", - розповів Гармаш у Facebook.

За словами Гармаша, Кравчук вирішив, якщо представники ОРДЛО з російської сторони беруть участь в засіданні ТКГ по всіх підгрупах, то й українській делегації не потрібно обмежуватися тільки політичною підгрупою.

"Істерика з того боку почалася ще на гуманітарці, де вони заблокували обмін полоненими , мотивуючи це необхідністю скасування відомої постанови Верховної Ради про проведення місцевих виборів. Ден Казанський почав говорити, що ця постанова не має ніякого відношення до обміну. І не можна грати в політику, коли мова йде про людей, що сидять в тюрмах, у тому числі, і про їхніх людей", - зазначив Гармаш.

Гризлов обурився, мовляв у ТКГ повинні брати участь тільки керівники делегацій, а не експерти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кравчук сказав, хто може звільнити Фокіна з ТКГ

"Я запитав, членами якої делегації є ті представники ОРДЛО. І нагадав, що вони всього лише запрошені російською стороною, а самі по собі ОРДЛО - не сторона Тристоронньої контактної групи. Також мене обурив той факт, що Гризлов кілька разів заявляв ніби Росія - не сторона конфлікту, а посередник. Я сказав, що не пам'ятаю, щоб Україна давала Росії згоду на посередництво в конфлікті між Україною і Росією. Не впевнений, чи чи чув він це, тому що ми говорили практично одночасно, а потім Москва вимкнула відеозв'язок", - розповів Гармаш.

Також він зазначив, що Кравчук все-таки наполіг, щоб йому, всупереч крикам Гризлова, все-таки дали можливість говорити. І вказав, що Україна сама буде вирішувати, кого їй включати в свою делегацію, і що у нас всі члени делегації рівні.

"Загалом, я навіть не думав, що завжди такий спокійний і віддалено-холодний Гризлов, може так істерити. Це ще предмет для аналізу - чому вони так збудилися на нас. Ну, а якщо про офіційні підсумки, то гуманітарні та політичні питання заблоковані вимогою РФ скасувати пункт постанови ВР, в якому міститься заборона на проведення виборів в ОРДЛО, поки не буде контролю України над кордоном. Зате домовилися про 19 ділянок розмінування і відкритті вже в листопаді двох КПВВ в Луганській області ", - додав Гармаш.

Про те, що Кравчук "довів до припадку" російського колегу Бориса Гризлова підтверджує й інший учасник ТКГ, журналіст Денис Казанський.

"Леоніда Кравчука сьогодні було прямо не впізнати - повна протилежність тому образу, який ми спостерігаємо в публічному спілкуванні. З Гризловим він спілкувався досить жорстко і в результаті довів російського представника до припадку. Ніколи раніше не бачив Гризлова в такому стані - той від злості навіть від відеозв'язку відключався ", - розповів Казанський в Facebook.

Додав, що представники України намагалися взивати до гуманності колег, але росіяни почали шантажувати їх обміном полонених і відмовилися погоджувати списки. Потім голова російської делегації Борис Гризлов влаштував істерику, коли Гармаш попросив слова на звіті політичної підгрупи.

Наступна зустріч ТКГ запланована на 16 вересня.

Учасники Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Сході України узгодили рамкове рішення про протимінну діяльність: домовились про 19 ділянок розмінування і 4 ділянки розведення сил.

Зараз ви читаєте новину «Засідання ТКГ: Кравчук довів до істерики росіянина Гризлова». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 25817
Голосування Чи можливий мир на Донбасі за "формулою Штайнмаєра" (вибори+відведення військ+амністія бойовиків+особливий статус Донбасу)?
  • Так, пора закінчувати війну будь-якими способами
  • Ні, мир буде тільки після перемоги
  • Потрібно далі проводити переговори та залучити до них США
  • Війна в Україні закінчиться тільки після повернення Криму
  • Ваш варіант (у коментарях)
Переглянути