Другий день у столиці XVI міжнародна виставка "Зброя та безпека-2019". Монстри вітчизняної та закордонної оборонки показали широкій публіці свої найкращі розробки.
Цього року участь взяли понад 400 розробників, з 16 країн. До виставки вперше долучилися і США. Павільон для представників 10-ти підприємств організовали завдяки комерційній службі при Посольстві США в Україні.
Забиту військовою технікою парковку МВЦ видно із вікна вагону метро.
Ажіотаж викликає береговий комплекс "Нептун", що стріляє крилатими ракетами середньої та малої дальності Р-360. Його вперше показали для публіки.
"Відійдіть, будь-ласка, не заважайте, дайте ми його вам увсій красі покажемо", - каже усміхнений військовий, що стоїть біля транспортно-заряджальної машини ТЗМ-360.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Добровольці побились із поліцією дорогою до Золотого
Біля багатоцільового тактичного безпілотного ударно-транспортного апарату "Фантом" стоять двоє людей та сперечаються про його функціонал.
"Скоро люди взагалі будуть не потрібні, бо все буде за робототехнікою", - спір завершуться і хлопці подходять до БТР 3ДА.
Двері для відвідувачів відкрили о 10-й годині ранку і відразу на входах та місцях реєстрації утворилися черги з гостей. Вони заповнювали анкети та час від часу смикали дівчат-хостесс, які вже з натягнутою посмішкою відповідали на численні, але однакові запитання "А що сюди писати?".
На виставці зброї дисципліна армійська — на виході посадили суворого охоронця, який недавав заходити не в ті двері навіть віп-гостям.
"Це вихід, а не вхід", - виганяв всіх він.
Одна з найяскравіших новинок - бронетранспортер "Отаман 3". Ця техніка побудована за останньою буквою "збройної моди" — новітня система спостеження, американська підвіска, німецький двигун, товста броня і кондиціонери. Із самого початку "Отаман" став лідером у виставці. До того ще й організатори вирішили запускати людей в салон, щоб вони на власному досвіді змогли перевірити, а чи зручно буде в ньому солдатам.
"Він ще не пройшов випробування, - каже Сергій, представник компанії "Практика". - Однак, я думаю довго возитися будуть лише з його амфібійністю, бо він просто у всьому ідеальний. "Подивіться — народ звідти виходити не хоче, це каже про те, що там зручно.
Через можливість все роздивитися навкого суцільна черга.
Навпроти "Отаману" стенд із шоломами компанії "UARMS". Їх вже використовують в українському війську, але це не причина, щоб не виставити свої найкращі роботи.
"Ці окуляри теж мають захист від уламків. Спочатку вони були у вигляді маски, а потім ми вирішили ще й окуляри такі зробити. Жовті зберігають контрасність на заході сонця, а темні при яскравому сонці, - каже представник підприємства "UARMS". Ділиться секретом, що закупати окуляри можна буде навесні.
Виставка зброї — місце для можновладців, які хочуть здаватися кращими, ніж є насправді. Тому до МВЦ завітали міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, міністр оборони Андрій Загороднюк та Начальник Генерального штабу - головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак.
Вони у супроводі особистої охорони та журналістів вальяжно передивлялися експонати. В кінці свого турне Загороднюк заявив, що не вдоволений такою малою кількістю новинок у армії.
"Відсоток нової техніки не є такий, який нам підходить за нашими планами, - каже він. І на виставці знаходяться ті, які нам допоможуть виправити ситуацію. Особливо ми будемо дивитись на технологічні зразки, які допоможуть нам вийти на новий рівень технологій. На цьому буде особливий фокус.І ми будемо дивитись, як на державні підприємства, так і на приватні", - говорить міністр.
Помпезно оформлений павільон Укроборонпрому видно з самого входу. На блакинтно-білому полотні напис "Зробимо Україну сильною".
Концерн представив 6 новинок, серед яких Радіолокаційна станція 90К6Е "Іскра". Її підключили до енергорживлення. Біля РЛС зібралося чимало людей, особливо дітей, яким було цікаво подивитиси що то за крутяща біла штука. Між собою люди розмовляють дуже голосно, оскільки РЛС гуде.
Поруч стенд з написом "Імпортозаміщення", на ньому стоять деталі, які Україна почала виготовляти самостійно.
"Це активна радіолокаційна головка самонаведення, бортова радіолокаційна станція "Єсмеральда", блок управління для ракет Р-27 "БУ-72R", заглушка-іммітатор "ЗИ-470R", пасивна радіолокаційна головка самонаведення ракет "повітря- земля" середньої дальності", - каже спеціаліст з концерну.
На питання чи не дешевше купувати з-за кордону сміється та каже, що ні.
Представили багато зразків безпілотної техніки: від ударників, що здатні сіяти смерть з неба та землі, до гаджетів, які здатні в рази полегшити суворий військовий побут.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чого бояться мешканці села, з якого Зеленський планує вивести війська
Командувач Сухопутних військ Збройних сил Олександр Сирський проглядає БПЛА. Зацікавився безпілотником "Демон-Є", який представила компанія A-DRONES. Цікаве в бойовій машині те, що після пострілу він скидує РПГ та швидко повертається додому.
"Скидує тому, що РПГ часто дають осічку. А нести назад потенційно заряджений ствол небезпечно", - експерт Євген та показує прікріплений до стелі білий літак, до якого прікріплений ще один літак з камерою на носі.
"Бачите той маленький літачок на літачку? Це — беспілотник-камікадзе. Він по команді відчеплюється та летить ліквідувати ворогів",- додає він.
Міжнародна виставка "Зброя та безпека-2019" триватиме 3 8 по 12 жовтня. Квитки можна придбати на місці за 80 грн, чи замовити на офіційному сайті за 60 грн.
Організатори виставки закликають громадян не купувати квиткі на вулиці, оскільки вони є підробками.
12 жовтня, в суботу, вхід буде вільний, але працюватиме лише павільон 4 де виставлена зброя для цивільного населення.
Коментарі