Військовим, які у серпні 2014 року отримали наказ про звільнення Іловайська Донецької області, не надали жодних розвідувальних даних. Вони заходили у місто наосліп, опираючись лише на неперевірені дані місцевих. Ті казали, що місто обороняють від 50 до 100 непідготовлених бойовиків з поганим озброєнням.
Про це Gazeta.ua розповів 53-річний Тарас Костанчук на позивний "Бішут", керівник штурмового загону батальйону "Донбас". Його підрозділ звільнив ліву частину міста - до залізничної колії.
- Бої за Іловайськ для нас почались 5 серпня. "Донбас" тоді стояв у Кураховому Мар'їнського району - за 100 кілометрів від Іловайська. До нас приїхав командир Семен Семенченко і сказав, що треба їхати до Іловайська. 7 серпня було планування операції між командирами різних підрозділів.
Чітких наказав бійцям "Донбасу" не дали.
- Наказали розвідати все, що відбувається в Іловайську і взяти під контроль ліву частину міста. Ми не розуміли, як його обороняють, з ким доведеться зустрітись. Мали вияснити самі. Розвідувальних даних не було. Командувач сектору Руслан Хомчак сказав, що відправляв туди дві розвідувальні групи, їх обстріляли і вони повернулись. Є лише дані від місцевих жителів про те, що місто захопили до сотні бойовиків, мають легке озброєння. Про кадрових росіян і кадирівців – ні слова. Після звільнених Попасної і Лисичанська ми вірили, що так воно і є. Ті міста обороняла десь така кількість бойовиків. Вони кидали зброю і тікали за першого серйозного вогневого контакту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Оприлюднили висновки слідства щодо Іловайської трагедії
18 серпня "Донбас" зайшов в Іловайськ майже повним складом – десь під 400 осіб. Першими вибили з вагонного депо кулеметників. Затим розбили перший укріплений блокпост, вийшли на другий, який був ближче до центру міста. Після розбили ще 6 вогневих точок бойовиків. Взяли під контроль усю ліву частину міста – до залізничної колії, укріпились. Значного опору для батальйону не було. З нами були 4 БМП ЗСУ, в кожній з яких були по 6 солдатів.
Коментарі