Тристороння контактна група домовилася про повне та всеосяжне припинення вогню на Донбасі з 00:01 27 липня 2020 року.
Режим дотримання повного та всеосяжного припинення вогню в разі, якщо він буде дотриманий іншою стороною, є базовою передумовою реалізації мінських домовленостей, повідомили у пресслужбі Офісу президента.
Рішення погоджене Україною та Росією й підтримане ОБСЄ.
Режим припинення вогню є одним із кроків до врегулювання ситуації та проведення виборів на Донбасі.
Подробиці угоди повідомив колишній радник РНБО Сергій Сивохо.
"... нарешті погодили та підписали пакет додаткових заходів з припинення вогню. Заборона стосується розвідувально-диверсійної діяльності, наступальних операцій, використання безпілотників, снайперського й будь-якого іншого вогню, розміщення важкої техніки та артилерії в населених пунктах тощо. В документі передбачено заходи дисциплінарного впливу до порушників наказу", — написав він на своїй сторінці у Facebook.
У межах гуманітарної групи українська сторона передала списки осіб на взаємне звільнення та очікує на те саме від іншої сторони.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кремль тисне на Україну в законодавчих питаннях щодо Донбасу
Попри попередні домовленості про припинення вогню, окупанти щодня обстрілюють українські позиції. Лише від початку 2020 року на Донбасі загинуло 64 українських військових. Окрім того, 2020 року вже загинули 6 цивільних, ще 42 отримали поранення. Всього російські найманці з початку року знищили 90 цивільних об'єктів Донбасу та порушили режим тиші понад 91 тисячу разів.
Коментарі