Якщо думка Києва в рамках Мінського процесу буде ігноруватися – потрібно шукати новий міжнародний майданчик для переговорів.
На цьому наполягатиме голова української делегації в ТКГ по Донбасу, перший президент України Леонід Кравчук.
"Ми пропонуємо конкретні кроки, а якщо нас будуть водити за ніс з того боку, будуть шукати тільки передумови ці кроки зупинити, тоді треба закривати Мінський процес і шукати інші форми впливу. Я заявляю, що докладу всіх зусиль, щоб переконати своїх, щоб шукати нові формати в міжнародному співтоваристві, і ми будемо їх шукати, тому що для нас світ - головне", - сказав Кравчук російському агентству ТАСС.
Разом з тим Кравчук підкреслив, що про таку можливу ініціативу він говорить від себе, а не від імені українського президента.
"У Мінську ми поки бачимо суцільні звинувачення української сторони, що ми все робимо не так. Я з цим погодитися не можу", - сказав він, додавши, що "потрібно слухати один одного, а не звинувачувати".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 105-й день перемир'я: яка ситуація на передовій
Компроміс, за його словами, можливий з урахуванням ключової позиції Києва про первинну передачу контролю на кордоні та виведенням незаконних збройних формувань з Донбасу, після чого Рада буде приймати закон про особливості виборів на Донбасі.
"А то поки нам пропонують прийняти тільки закон про вибори. Все. Решта що хочу, то і ворочу. Але тоді Донбас - це Україна чи ні? Ми спробуємо почути, що вони хочуть, але якщо вони нічого не змінюють, а вимагатимуть механічного виконання того, що було прийнято шість років тому, то далі говорити нема про що", - зазначив Кравчук.
За його словами, своє бачення послідовності кроків з врегулювання на Донбасі, яка відрізняється від тієї, що закріплена в "Мінську-2", Україна передала на розгляд ОБСЄ і готова обговорювати підсумковий документ в контактній групі.
Україна пропонує припинити конфлікт і демілітаризувати ОРДЛО на початку 2021 року, щоб 31 березня 2021 року провести там місцеві вибори. Після цього Україна повинна взяти під контроль кордон і забезпечити на цих територіях нормальну життєдіяльність. Важливо буде чітко врегулювати питання відповідальності для осіб, які брали участь у подіях, пов'язаних з війною на Донбасі, і недопущення покарання для тих, на кому немає провини за вчинення злочинів. Україна також буде пропонувати створення Вільної економічної зони в рамках реалізації особливого порядку місцевого самоврядування в ОРДЛО. Без неї відновити там економіку буде неможливо. Вільна економічна зона повинна діяти там орієнтовно до 2050 року.
Коментарі