В Україні вже кілька тижнів триває блокада залізничних колій на Донбасі. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом блокування залізниці, однак ситуація залишається напруженою. Представництва міжнародних дипломатичних місій уважно стежать за ситуацією.
Так, на цей момент позицію з приводу блокади Донбасу формують у Брюсселі, розповіли "Сегодня" в представництві ЄС в Україні. "Ми зараз працюємо, вивчаємо питання. Ми стежимо, аналізуємо ситуацію. Але поки коментарі не даємо. Позиція виробляється. Ми не можемо самі від себе сказати, консультуємося з колегами в Брюсселі", - говорить прес-аташе представництва ЄС в Україні Давид Стулік.
Водночас у посольстві Великої Британії відзначають: "Ми стежимо за ситуацією. Важливо, щоб українські електростанції мали достатньо запасів для забезпечення потреб населення в цей дуже холодний зимовий період".
Як повідомлялося раніше, про початок блокади непідконтрольних українському уряду районів заявила група активістів, які назвалися ветеранами добровольчих батальйонів "Донбас" і "Айдар".
Але перший командир батальйону "Айдар" Сергій Мельничук спростував наявність у рядах активістів справжніх "айдарівців". На його думку, це колишні контрабандисти, які намагаються повернути під свій контроль потоки нелегальних вантажів.
За словами директора енергетичних програм Центру світової економіки і міжнародних відносин НАН Валентина Землянського, в разі повного блокування вугілля з окремих районів Донецької і Луганської областей запасу міцності української енергетики вистачить на місяць.
Міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш заявив, що можливе блокування переміщення вантажів з вугіллям з непідконтрольних українському уряду районів Донбасу може призвести до відключення електроенергії по всій території України.
Коментарі