У січні 2022 року на Донбасі загинули четверо українських воїнів – старший лейтенант і троє солдатів. Наймолодшому було 20 років, найстаршому – 51.
Протягом минулого місяця російські найманці здійснили 65 обстрілів. Унаслідок бойових дій ворога дев'ять бійців зазнали порнень.
Життя двох загиблих воїнів ЗСУ обірвали ворожі снайпери, ще двоє – підірвалися на міні.
1 січня у Харківському госпіталі помер 20-річний десантник з Житомирщини Ігор Тичина. Воював у складі 95-ї окремої десантно-штурмової бригади. До свого 21-річчя Ігор не дожив 20 днів. Військового 27 грудня 2021-го тяжко поранив ворожий снайпер.
Народився 21 січня 2001 року у місті Коростень на Житомирщині. Закінчив школу № 10, де до виходу на пенсію працював учителем креслення його дідусь. Після школи – Коростенський міський колегіум. Після загибелі батька Ігор став справжньою опорою для матері. По закінченню колегіуму був призваний на строкову службу в армію, де вирішив підписати контракт з ЗСУ.
Залишилися мама та сестри.
10 січня на Донбасі внаслідок підриву на невідомому вибуховому пристрої загинув 23-річний Ілля Супрун. Служив у 25-й повітрянодесантній Січеславській бригаді.
Боєць народився 29 вересня 1998 року, мешкав у Дніпрі. Навчався у Дніпровському ліцеї інформаційних технологій. Згодом закінчив Національну академію сухопутних військ ім. Петра Сагайдачного у Львові.
З 2020 року – старший лейтенант, командир інженерно-саперного підрозділу. Спочатку служив у Гвардійському, а потім – на сході, зокрема в районі Авдіївки під Донецьком.
Поблизу селища Крута Балка в Ясинуватському районі Ілля разом з побратимом, старшим солдатом 51-річним Віталієм Петренком, відновлював мінно-вибухові загородження. Під час виконання цих робіт воїни підірвалися на протитанковій міні типу ТМ. Обоє загинули на місці. Того ж дня правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом недбалого ставлення до військової служби.
Поховали 23-річного офіцера у Дніпрі. Залишилася мати.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За рік перемир'я на Донбасі загинули 60 українських військових
Загиблий старший солдат Петренко служив у 25-й повітрянодесантній Січеславській бригаді. Народився 22 березня 1970 року в селі Цевеличі Володимир-Волинського району Волинської області. Мешкав у Дніпрі. Працював на конструкторському підприємстві інженером.
2015 року його було призвано до ЗСУ за мобілізацією. Тоді Віталій потрапив у 25-ту бригаду – та так у ній і залишився, тепер уже за контрактом.
Старший солдат, сапер інженерно-саперного підрозділу на передовій відбув не одну ротацію. Усі відпустки й звільнення намагався проводити зі своїми двома дітьми.
Поховали Віталія Петренка на Краснопільському цвинтарі у Дніпрі. Залишилися брат і двоє дітей.
11 січня у результаті обстрілу російських бойовиків смертельно поранили старшого солдата 28-річного Віктора Кучеренка. Воїн служив у 17-й окремій танковій Криворізькій бригаді ЗСУ, брав участь в антитерористичній операції.
Народився 28 серпня 1993 року в Антонівці Новоодеського району, мешкав у Новолазарівці. 2009 року закінчив Казанківське профтехучилище, здобувши фах бухгалтера, а ще за три роки – Криворізький професійно-технологічний ліцей. Після цього працював на шахті та в шахтобудівному управлінні. У листопаді 2015-го Віктора призвали на строкову службу в армію. Незадовго до демобілізації він підписав контракт і ще три роки відслужив у Нацгвардії.
По завершенні контракту повернувся працювати у Кривий Ріг, але довго в тилу не витримав. У квітні 2021-го повернувся у військо, підписавши новий контракт з ЗСУ. Служив на посаді навідника кулеметного відділення кулеметного взводу механізованого батальйону 17-ї окремої танкової бригади імені Костянтина Пестушка.
У серпні 2022 року захиснику виповнилося б 29 років. Поховали воїна в рідній Новолазарівці. Залишилися батьки і брат.
30 січня російські найманці на Донбасі порушили режим тиші один раз. Унаслідок дій ворога один український військовослужбовець дістав поранення.
Коментарі