У селі Травневе Збаразького району Тернопільської області відзначили пам'ять 17-річного Назарія Войтовича - наймолодшого Героя Небесної сотні. Його вбили на вул. Інститутській в Києві 20 лютого 2014 року - у день наймасовіших розстрілів активістів Революції гідності.
"У свої 17 років Назарій багато малював, писав вірші, - каже Людмила Ничай, засновниця проєкту "Мистецька резиденція Назарія Войтовича". - Йому було багато що сказати світові. Ніби відчував, що не встигне. Коли читаєш його вірші, написані у 13 років, стає моторошно. Розумів, наскільки мало в нього часу".
Школа в селі Травневе носить ім'я Назарія Войтовича, на фасаді висить його барельєф. Неподалік на честь героя зведений пагорб Гідності, працює "Мистецька резиденція Назарія Войтовича".
"Наш проєкт є частиною великої ідеї відзнаки героїв, - каже Людмила Ничай. - Вона покликана вшанувати пам'ять і надати можливість продовжити розпочаті справи загиблих героїв Небесної сотні.
Допомагаємо молодим бійцям, які хочуть бути художниками. Збираємо людей, щоб берегти пам'ять про героїв Революції гідності й вберегти майбутнє від того, щоб не наступати на ті ж граблі. Говоримо з молоддю, яка не пам'ятає, чому розпочалась Революція гідності. Розповідаємо, які контексти вплинули на ту чи іншу подію. Молоді люди росли вже у країні, де була війна. Пам'ять - не для того, щоб ми просто плакали. А для того, щоб розвивалися, вдосконалювалися, створювали енергію для майбутніх поколінь, щоб вони жили краще ніж ми.
Резиденція стала вузлом, навколо якого гуртуються люди. Завдяки ній село змінює обличчя. Досі батьки родин Небесної сотні довго стукали в адміністрацію для того, щоб до Травневого проклали асфальтну дорогу. Покриття з'явилося, коли там створили міжнародний проєкт".
29 серпня в Україні відзначають День пам'яті захисників України. Відповідний наказ 24 серпня 2019-го підписав президент Володимир Зеленський. Дата приурочена до дня найбільших втрат української армії на Донбасі - дня виходу з оточення в Іловайську Донецької області 29 серпня 2014 року. Це день пам'яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
Коментарі