Події у Керченській протоці стали, по суті, показником, наскільки виріс рівень воєнної загрози для нашої країни з боку Російської Федерації.
У Чорному морі, у Криму, 5-8 грудня були проведені широкомасштабні навчання. Ці навчання мали не тільки продемонструвати нам і всій міжнародній спільноті силу і перевагу РФ у Чорноморському регіоні, каже представник Головного управління розвідки Міністерства оборони Вадим Скібицький в інтерв'ю Обозревателю.
Gazeta.ua вибрала найцікавыше з інтерв'ю розвідника.
Про Азовське море
"Росія повністю контролює Азовське море і здатна будь-якої миті закрити Керченську протоку — пропускати тільки тих, кого захоче. По суті, блокада Азовського моря вже є".
Про Чорне море
"Набагато складніше Росії буде з Чорним морем, на берегах якого розташовані інші країни. В односторонньому порядку, як РФ діяла і діє з Азовським, із Чорним морем їй не вдасться "вирішити питання". Морські конвенції, морське право. І важливий фактор — потужна підтримка України за фактом збройної агресії в районі Керченської протоки.
Росіяни і той самий Путін бачать цю реакцію світової спільноти. Вони розуміють, що у випадку подальших подібних агресивних дій реакція теж буде відповідною".
Про Крим
"На сьогодні Кримський півострів — як непотоплюваний авіаносець. Він виконує свою роль. Ті самі функції, як і за часів Союзу".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Загинуть тисячі, але Україна виживе" - історик дав прогноз щодо війни з Росією
Про Херсонську область
"Захоплення об'єктів інфраструктури в цьому регіоні Росія активно відпрацьовувала ще 2015-го. Саме з цієї причини у Джанкої був розміщений вертолітний полк. Зараз там поставили дивізіон комплексу С-400. Там перебуває батальйонна тактична група, яка готова провести операції. Там же відпрацьовуються питання залучення повітряно-десантних військ, які можуть бути перекинуті на нашу територію".
Вхід до Чорного моря десантного корабля ВМС США став відповіддю на захоплення в полон Росією українських моряків поблизу Керченської протоки.
Коментарі