На окупованому Донбасі моніторингова місія ОБСЄ зафіксувала новітні російські системи радіоелектронної боротьби.
Аналітики InformNapalm припускають, що РЕБ росіяни використовують у боротьбі не тільки проти ЗСУ та й американських безпілотників, пише Укрмілітарі.
Безпілотні апарати США RQ-4B Global Hawk постійно розвідують ситуацію в небі над окупованими територіями. Вони оснащені сучасною системою розвідки та спостереження HISAR (Hughes Integrated Surveillance & Reconnaissance). Мають радар SAR/MTI та інфрачервоні сенсори. Дані передаються зі швидкістю до 50 Мбіт/с.
"6.03.2019. БПЛА СММ малого радіуса дії виявив автоматизовану станцію перешкод Р-330Ж "Житель" на автомобілі "КамАЗ-4310" і комплекс радіоелектронної боротьби "Тирада-2" неподалік від населеного пункту Південна Ломуватка, 60 км на захід від Луганська", - пишуть в Укрмілітарі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На всі смаки: ЗСУ сьогодні отримають велику партію військової техніки
Р-330Ж "Житель" - це російська автоматизована станція РЕБ. Виявляє, пеленгує сигнали джерел радіовипромінювання на частотах 100–2000 МГц. Також створює перешкоди для переносних та мобільних станцій "ІНМАРСАТ" та "ІРІДІУМ".
"Тирада-2" - російська система орбітального придушення. Призначена для виведення з ладу супутників зв'язку. Росіяни почали розробляти її у 2001 році, але оприлюднили інформацію у 2017.
В мережі показали відео випробувань тактичних ракетних комплексів "Точка У" військовими ЗСУ.
Дальність ведення вогню такого ракетного комплексу становить 120 кілометрів, повідомили в прес-службі ООС.
"Відповідно до Мінських домовленостей, яких Україна послідовно дотримується, таке озброєння, як тактичні ракетні комплекси "Точка У", знаходяться у районах відведення на великій відстані від лінії зіткнення. Це й недивно, адже дальність ведення вогню такого ракетного комплексу складає 120 кілометрів", - йдеться у повідомленні.
Коментарі