У біженців з Донбасу масово виникають проблеми з продовженням статусу і тимчасового притулку на території Росії.
Люди зазначають, що в 2018 році замість переоформлення документів в органах МВС РФ їм стали видавати на руки українські паспорти. Про це пише "Коммерсант".
Біженка з Луганська Олена Прокопенко розповіла, що після висвітлення проблеми у ЗМІ, їй продовжили реєстрацію в муніципальній готелі Старого Оскола Росії до 18 серпня 2019 року. Водночас жінку попередили, що за цей час вона повинна оформити дозвіл на тимчасове перебування (РВП) і регулярно звітувати в міграційній службі про зроблені кроки, так як "в наступний раз притулок не продовжать".
"На оформлення РВП потрібні великі гроші, більше 30 тис. руб., моя зарплата на фабриці в 12-17 тис. руб. Не дозволяє мені відкласти таку суму", - скаржиться Олена.
При цьому жінка впевнена, що їй пощастило більше, ніж іншим її знайомим, що також втекли до Росії з Донбасу. Біженці, які проживають в Білгородській області розповіли, що з 2018 року громадянам України, які звернулися з проханням продовжити цей статусу тимчасового притулку, почали повертати українські паспорти.
Сім'я Світлани Блохіної втекла в Старий Оскол з українського Докучаєвська 1 вересня 2014 року, вони з чоловіком живуть на зйомній квартирі. Кілька років працювали на фабриці "Слов'янка", але в цьому році їх звільнили через відмову в продовженні статусу і відсутності реєстрації.
"Термін притулку закінчився у вересні, ми подали документи в липні. Нам подзвонили з управління МВС: "Приїжджайте в Білгород, рішення прийнято". Ми були впевнені в позитивному результаті, але в управлінні МВС нам повернули українські паспорти і видали повідомлення про відмову продовжити тимчасовий притулок", - розповіла Блохіна.
У свою чергу голова комітету "Громадське сприяння", керівник мережі "Міграція і право" Світлана Ганнушкіна зазначила, що до неї постійно надходять звернення від українських громадян про продовження притулку.
"Були випадки, коли людей, які брали участь в "таборі", а потім були взяті в полон, обміняні і опинилися в Росії, рішенням суду виселяли на Україну. Про їх участі у військових діях проти регулярної української армії було відомо, цим людям в Україні загрожувала лава підсудних. Тільки завдяки втручанню уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової нам вдалося зупинити процес видворення відносно тих людей. І все одно ці рішення продовжують прийматися, до нас продовжують звертатися все нові українці ", - розповіла вона.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Показали реальні доходи переселенців з Донбасу та Криму
Ганнушкіна сумнівається, що прийнятий раніше Держдумою РФ законопроект про спрощений порядок надання російського громадянства буде на практиці працювати щодо громадян України. За її словами, поки практика йому суперечить.
У МВС Росії виданню розповіли, що з 1 січня по 1 липня 2018 року зі клопотаннями про визнання біженцем на території Російської Федерації звернулися 35 громадян України, з заявами про надання тимчасового притулку - 2806 громадян України. В результаті біженцями визнали 16 громадян України, тимчасовий притулок надали 2765. У визнання біженцями відмовили десяти.
Станом на 1 липня 2018 року на обліку осіб, визнаних біженцями, знаходяться 168 громадян України. 101 818 громадян України отримали тимчасовий притулок. З 2014 року по 1 липня 2018 року 316 938 громадян України набули російське громадянство, повідомляють в МВС РФ.
Українці отримують паспорти Угорщини з власної волі. Так голосують проти політики чинної влади. Про це розказав експерт із міжнародних відносин і безпеки Олексій Куроп'ятник.
Коментарі
1