пʼятниця, 23 вересня 2016 13:26

Рішення про відведення військ "фейкове" і злочинне - Тимчук

Рішення про відведення військ "фейкове" і злочинне - Тимчук
espreso.tv

21 вересня Тристороння контактна група в Мінську підписала рамкове рішення про розведення сил на Донбасі. Йдеться про три ділянки з чітко визначеними координатами: Станиця Луганська, Золоте й Петрівське. Координатор "Інформаційного спротиву" й депутат від "Народного фронту" Дмитро Тимчук вважає, що цим рішенням Україна визнає громадянську війну.

- У документі про відведення військ бойовики зазначені як "збройні формування деяких районів Луганської й Донецької областей". Ці формування входять до складу двох армійських корпусів ДНР і ЛНР. Вони підпорядковуються російському командуванню. Фактично входять до Збройних сил Росії. Усі командири починаючи з роти - російські офіцери. Командують корпусами російські генерали і старші офіцери. Через Південний військовий округ Росії вони замикаються на генштабі РФ.

Називати їх "збройними формуваннями районів Луганської і Донецької області" щонайменше некоректно. А в нашому випадку - ще й злочинно. Україна намагається довести міжнародній спільноті, що у нас не внутрішній конфлікт, не громадянська війна. А російська окупація. І коли ми в таких умовах підписуємо цей документ під егідою ОБСЄ, визнаємо внутрішній конфлікт на Донбасі.

Це знімає відповідальність із Росії?

- Звісно. Росія виглядає спостерігачем. Який стосунок вона має до збройних внутрішньоукраїнських об'єднань? Ну, підтримує вона їх. Але ж ми говоримо не про підтримку. А про окупацію. Зі сторони ця деталь може здаватися незначною. Насправді вона має велике значення. Одне діло - внутрішній конфлікт, зовсім інше - зовнішня агресія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українські військові не задоволені відведенням озброєння

Багато військових незадоволені цим рішенням.

- Це "фейкове" рішення. Починаючи з літа 2014 року намагалися зобразити перемир'я й режими тиші. Жодне не працювало. Тільки в цьому місяці оголошували два. З 1 вересня і з 15-го. Більше доби вони ніколи не трималися. Дивно вважати, що за сім діб тиші почнемо відвід військ. Добре, якщо на цих трьох ділянках не буде обстрілів. Проте відсутність обстрілів на трьох ділянках не говорить, що ситуація на фронті міняється в цілому. І три ділянки два на два кілометра - це ніщо.

Міномети 82-го калібру, якими нас зараз обстрілюють і які не заборонені "Мінськом", стріляють на 6 км. Ті зони будуть прострілюватися вздовж і впоперек. Затишшя на цих ділянках примарне, але вже почали обговорювати наступні п'ять зон.

Можливо, є приховане значення домовленості?

- Я думаю, що це рішення прийнято під тиском Франції та Німеччини. Щоб продемонструвати хоч якийсь прогрес у рамках "Мінська-2". У лютому ми відзначатимемо другу річницю угоди. Нагадаю, що за три доби після її підписання у нас відхопили Дебальцевський плацдарм. Півтора року мінські домовленості не діють. В Україні їх уже ніхто не сприймає. Але Франція і Німеччина як посередники і Росія як агресор чіпляються за них з усіх сил. І щоб наповнити змістом фразу про їхню безальтернатівність, намагаються проштовхнути авантюру з цими ділянками. Хочуть показати, що є прогрес. Але ж це неправда.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Безсмертний назвав мінуси домовленості про розведення сил на Донбасі

Чи може це призвести до зняття санкцій з Росії?

- В оперативно-тактичному плані ці ділянки нічого не вирішують. Але якщо вони запрацюють, у Росії буде серйозний аргумент. Домовленість ще не набула чинності, а в Європі вже вал розповідей, мовляв, треба знімати санкції.

Що зміниться для місцевого населення на передовій?

- Утворяться нові сірі зони. Нічого хорошого для місцевих. Бо там фактично немає влади. У районах під контролем українських військ діють військово-цивільні адміністрації. Побутові й соціальні проблеми населення вирішуються. Наприклад, коли переб'ють газопровід. У сірих зонах цим ніхто не займається.

Зараз ви читаєте новину «Рішення про відведення військ "фейкове" і злочинне - Тимчук». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

4

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 25817
Голосування Чи можливий мир на Донбасі за "формулою Штайнмаєра" (вибори+відведення військ+амністія бойовиків+особливий статус Донбасу)?
  • Так, пора закінчувати війну будь-якими способами
  • Ні, мир буде тільки після перемоги
  • Потрібно далі проводити переговори та залучити до них США
  • Війна в Україні закінчиться тільки після повернення Криму
  • Ваш варіант (у коментарях)
Переглянути