середа, 03 квітня 2024 14:24

Спецтема: Війна Росії проти України

Окупанти майже впритул підійшли до Часового Яру

Окупанти майже впритул підійшли до Часового Яру
Основні зусилля на Бахмутському напрямку окупанти спрямували саме на Часів Яр. Фото: мінобори РФ

Російські війська продовжують наступати на позиції ЗСУ, намагаючись впритул підійти до Часового Яру.

Основні зусилля на Бахмутському напрямку вони спрямували саме на це місто. Про це в ефірі "Київ 24" розповів офіцер бригади "Рубіж" Національної гвардії України Володимир Черняк.

Він пояснив, що взяття Часового Яру дозволить їм встановити їм вогневий контроль над Костянтинівкою, частково навіть над Краматорськом.

"Це панівна висота в цьому регіоні і взяття Часового Яру дасть їм величезну перевагу. Але українські війська не покидають своїх позицій, майже всі штурмові дії росіян не мають повного успіху. Тобто українські війська доволі успішно стримують навалу росіян", - сказав Черняк.

Він також додав, що зараз українські війська роблять усе можливе, щоб не дати ворогу підійти до міста впритул.

"Противник досить близько підійшов до Часового Яру, зараз головне питання – вистоїть українська армія чи ні. Варто розуміти, що якщо у ворога є політична ціль до певної дати взяти якесь місто – він спрямує всю свою живу силу для того, щоб це зробити", - пояснив Черняк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Генштаб відзвітував про ситуацію на фронті - свіже зведення

За словами офіцера, тут в РФ немає жодних обмежень з використання артилерії, КАБів чи особового складу. Вони за будь-яку ціну хочуть взяти населений пункт.

"Будемо сподіватися, що ситуація найближчим часом зміниться на нашу користь. Адже сили противника не нескінчені, але поки ситуація не передбачає жодних позитивних прогнозів. На Бахмутському напрямку зараз справжнє пекло, лише завдяки героїзму наших Сил оборони противник не зайняв цей населений пункт", - каже Черняк.

На запитання, яку тактику використовує ворог під час штурмів українських позицій, офіцер НГУ розповів, що вона схожа на ту, яку вони застосовують на населених пунктах, які їм вдалося раніше взяти.

"Спершу йде прогрів КАБами та ствольною артилерією, потім наступають м'ясні групи, щоб виснажити наші війська, після чого заходять групи, які починають закріплятися на вогневих втрат. У них дуже багато резервів – щойно закінчується одна група, на поміч приходить інша. У ворога достатньо ресурсів, щоб вести бойові дії на цьому напрямку", - пояснив він.

Черняк також прокоментував інформацію від аналітиків DeepState стосовно того, що рано чи пізно Україні доведеться відійти від Іванівського, яке розташоване на схід від Часового Яру.

За його словами, кожен населений пункт є стратегічно важливим, адже ослаблення одного з флангів буде надавати ворогу перспективний плацдарм для наступу на інший фланг тощо.

"У відході від якогось населеного пункту я не вбачаю чогось поганого. Тільки якщо буде збережено багато житів наших військових. Адже, потім, звісно, для повернення цього населеного пункту доведеться втратити багато військових. Поки ситуація дозволяє тримати населений пункт - його варто тримати, але життя військових - це пріоритетна задача", – пояснив офіцер НГУ.

Армія РФ на фронті на Донбасі нещодавно просунулася поблизу Авдіївки.

Росіяни почали тактичні атаки на двох напрямках одночасно, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Зараз ви читаєте новину «Окупанти майже впритул підійшли до Часового Яру». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 25817
Голосування Чи можливий мир на Донбасі за "формулою Штайнмаєра" (вибори+відведення військ+амністія бойовиків+особливий статус Донбасу)?
  • Так, пора закінчувати війну будь-якими способами
  • Ні, мир буде тільки після перемоги
  • Потрібно далі проводити переговори та залучити до них США
  • Війна в Україні закінчиться тільки після повернення Криму
  • Ваш варіант (у коментарях)
Переглянути