середа, 14 листопада 2018 16:25

Офіцер пояснив, чим українська армія краща за НАТОвську

Офіцер пояснив, чим українська армія краща за НАТОвську
Українські військові різнопланові, вони не зациклюють на одній спеціалізації, вважає Андрій Верхогляд, командир роти 72-ї бригади / фото: Радіо Свобода

Українська армія має велику перевагу над НАТОвськими, вважає офіцер 72 бригади імені Чорних запорожців Андрій Верхогляд.

Бійці ЗСУ більше вмотивовані та показують нестандартність підходів до завдань, заявив командир роти в інтерв'ю Радіо Свобода.

Про навчання

"Коли я ще вчився в школі, то мені казали: "У нас вчать усьому. У США та Європі ж більше спеціалізації". В армії те саме. Ось, наприклад, якщо я – офіцер-піхотинець, то це не означає, що я маю знати тільки БМП. Ми вчили і танки, і зенітки, артилерію усю. І мені здається, що це великий плюс нашого сучасного українського воїна, що він – універсальний солдат. Бо може усе, що від нього вимагає конкретна ситуація, а як не може, то знайде спосіб змогти.

Ми ж на навчаннях спілкувалися із водієм-американцем, просили його розповісти що до чого. Нас цікавила американська техніка. А він каже: "Ідіть до механіка, він вам розкаже. А я – водій, моя справа кермувати". А наш Вася, Коля і Петя – він і водій, і механік, і електрик, і зварювальник, він може скрутити зібрати все, що треба, і ще постріляти у розрахунку з СПГ (станковий протитанковий гранатомет – Gazeta.ua).

Є у мене ще багато таких бійців. Наприклад, він на своїй посаді гранатометник, але не може бути просто гранатометником, йому ще подобаються і кулемети, і станкові протитанкові гранатомети, і з гармати він хоче постріляти. Йому все це цікаво. А якби дали мільйон безпілотників, то він би ще й ними управляв. Ми різнопланові, ми не можемо зациклюватися на одному. А ще демонструємо нестандартність підходу. Є завдання зробити так, а ми подумаємо, "покрутимо". А у них є шаблон"

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Показали життя солдата за 40 м від бойовиків на Донбасі

Про молодих офіцерів

"Думаю, що в НАТО, як мені здається, дають дорогу молодим. От зараз, наприклад, часто я чую: "Чого не поставити цю людину на ту посаду у штабі? Чи на посаду командира батальйону?". Відповідь: "Він дуже молодий, йому 25-26 років". Ну то й що, що йому 25 років! У нього вже є реальний бойовий досвід, він показав, що може. А те, що він, можливо, буде робити помилки – так хто їх не робить?!

Вмотивовані люди не просто роблять помилки, вони на них реально вчаться. Питання ж не у віці. Навіщо ставити дурня лише тому, що йому більше років. Так, він за роками доріс до цієї посади, але перед цим до 2014-го він крав "солярку", білив бордюри, міняв газони і рубероїд на дахах у армії, що самознищувалася. Нащо його ставити на цю посаду? Що кардинально змінилося у ньому за ці 4 роки?"

Ви розумієте, вже 5 рік іде війна, а молоді й завзяті йдуть. Значить, щось "не так у цьому королівстві"! Старі "бордюрно-рубероїдні" кадри вертаються, а нові з бойовим досвідом ідуть"

Про першочергові зміни

"Перше, щоб я змінив, то це ставлення до солдата. Найважчу, найбруднішу, найнебезпечнішу роботу робить простий боєць. А ті, хто носить генеральські погони, часто про це забувають або ж навіть не думають про це. Саме про простого рядового треба думати, про нього треба дбати. Бо офіцери мають якісь привілеї, хоча на передовій усі в одному казанку варяться. Але саме простий солдат має відчувати, що якщо він приходить в армію, то він потрапляє в елітну структуру.

У нас зараз десь 30% таких – справжніх, а інші – заробітчани. І з кожним роком тієї "вмотивованої еліти" стає менше, а заробітчан більше.

Я з 72 бригади, то ми ж хоч маємо де жити, а бригади, що починаються на цифру 5 (54, 56, 57), у них же реально навіть нормальних казарм немає. Деякі з них скитаються полігонами, живуть у наметах. І якщо людина має родину, то вона куди її діне…Чи буде без неї жити?!"

Міністерством оборони створена робоча група на чолі з представниками науково-дослідних інститутів, центрів, яка готує нові військові статути, уніфіковані з країнами НАТО.

Зараз ви читаєте новину «Офіцер пояснив, чим українська армія краща за НАТОвську». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 25817
Голосування Чи можливий мир на Донбасі за "формулою Штайнмаєра" (вибори+відведення військ+амністія бойовиків+особливий статус Донбасу)?
  • Так, пора закінчувати війну будь-якими способами
  • Ні, мир буде тільки після перемоги
  • Потрібно далі проводити переговори та залучити до них США
  • Війна в Україні закінчиться тільки після повернення Криму
  • Ваш варіант (у коментарях)
Переглянути