1 липня українські військові звільнили селище Золоте-4, що у Попаснянському районі Луганської області.
Відео, як підіймають прапор України над будівлею міської ради виклали у мережу.
Операція із зачистки Золотого-4 і закріпленню там наших армійців тривала кілька тижнів.
"Завдяки вмілому і професійному керівництву командування батальйону, рішучим діям командира роти молодшого лейтенанта Олега Ляденко і командира взводу Зураба Чіхелідзе втрат серед українських військовослужбовців і мирного населення не було", - каже Дмитро Тимчук голова групи "Інформаційний спротив".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У звільнених селах відновили газ і світло
Золоте
До війни населений пункт Золоте був частиною міста Первомайська. В жовтні 2014-го його виключили зі складу Первомайської міськради і приєднали до Попаснянського району Луганської області.
Тут мешкали майже 17 тис. жителів, які працювали на місцевих вугільних шахтах: "Золота", "Первомайська" і "Карбоніт". Через місто проходить кілька залізничних гілок. Також автомобільна дорога Т-1316, яка з'єднує окупований Первомайськ із незалежною Україною.
Конгломерація Золоте - це 5 поселень. Золоте-1, Золоте-2 та Золоте-3 контролюють українські війська. Золоте-4 було в "сірій" зоні. Золоте-5 - контролюється терористами, пояснює волонтер Роман Донік.
"Для особливо упоротих нібито місцевих із Луганської області, які не помітили різницю в зміні влади. Золоте складається з п'яти селищ. Колишні Карбоніт, Батьківщина, Стахановець, Партизанський та Мар'ївка. До вчора Золоте-4 і Золоте-5 були кагбе не зовсім нашими. По Золотому-4 ходили зі змінним успіхом всі охочі", - розповідає Донік.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українські військові підняли прапор над ще одним селищем Луганщини
"Це як і по Катеринівці (звільнили 3 лютого 2018-го. - Gazeta.ua), де майже три роки тому Геннадій Москаль (тодішній голова Луганської військово-цивільної адміністрації. - Gazeta.ua) приїхав, прапор повісив, а потім звалив. І людей залишив. Не було позицій, не було опорників, не було СП, не було постійної присутності ні військових, ні влади. Вночі могли бути бойовики, вдень ЗСУшники. Чи навпаки", - пояснює волонтер.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За місяць знищили 96 терористів
Для ЗСУ контроль на цьому напрямку важливий через тиск на угруповання ворога в Первомайську.
"В умовах "Мінська" вибити з такої позиції ЗСУ можна лише забороненим калібром, тому позицію можна вважати закріпленою. Таким чином наша армія просувається на сотні метрів та кілометри, забираючи "сіру зону". В цьому випадку, Золоте-4 взяли під контроль без порушення "Мінська", - пише видання "Депо".
8 травня бійці 24-ї бригади відбили в терористів селище Південне під Горлівкою на Донеччині. Бойовики три дні активними наступальними діями намагалися витіснити наших воїнів із займаних позицій. Із житлових кварталів Горлівки обстрілювали Торецьк та Зайцеве.
Коментарі