Українські депутати провели закриту зустріч зі спецпредставником США по Україні Куртом Волкером перед переговорами з помічником президента Росії Владиславом Сурковим з питання військового конфлікту на Донбасі.
Про це повідомляє "РБК-Україна".
Зустріч відбулася 25 січня в резиденції посла США Марі Йованович.
"На неї запросили голову парламентського комітету у закордонних справах Анну Гопко (позафракційна), представника БПП Дмитра Лубинця, "Батьківщини" Григорія Немирю, "Самопомочі" Тараса Пастуха, "Народного фронту" Андрія Тетерук, Радикальної партії Валерію Заружко, "Опозиційного блоку" Юлію Льовочкіну , групи "Відродження" Валерія Писаренко і "Волі народу" Сергія Шахова", - йдеться у повідомленні.
За словами депутатів, найбільше розмов було про перспективи "Мінська". Волкер сказав, що ситуація на Донбасі - це агресія Російської Федерації, а територія окупована Росією, проте альтернативи "Мінському процесу немає".
"Ви повинні розуміти, що зараз цей формат лежить в основі домовленостей, тому хочете чи не хочете, але ви повинні ними користуватися", - переказав агентству слова спецпредставника США Лубинець.
Крім того, американська сторона вважає безальтернативним формат "Мінська" .
"Переговори в Мінському форматі краще, ніж відсутність будь-яких переговорів. Через відсутність альтернативи, потрібно хоча б так намагатися врегулювати конфлікт", - говорив депутатам Волкер, переказує не під запис ще один співрозмовник.
Також американські представники наголошували, що немає форматів, на які погодилася б Росія, тому потрібно слідувати "Мінським формату". За словами співрозмовників, скептичний настрій з приводу виконання всіх пунктів "Мінська" спостерігався по обидва боки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На лінії вогню: Волкер та Сурков обговорили Донбас
Українські парламентарії обговорювали можливість розширення Мінського формату, проте не учасниками з інших країн, а шляхом включення в ці переговори представника Донбасу з української сторони. Наприклад, депутата-мажоритарника з Донбасу, який би розумів проблематику питання.
"Мова йде про те, що на сьогодні представники Тристоронньої контактної групи - Геращенко або Кучма - не є представниками саме цих регіонів", - сказав Пастух.
Зі свого боку американці запевнили, що це питання України, бо Штати не є учасниками Тристоронньої контактної групи.
У складі миротворчої місії ООН на Донбасі не має бути росіян. Миротворці повинні отримати доступ до українсько-російського кордону. Про це заявив спеціальний представник Державного департаменту США у справах України Курт Волкер.
Коментарі