Невідомі у військовій формі напали на кримськотатарський батальйон "Аскер" у Чонгарі.
Про це написав у Facebook голова Меджлісу Рефат Чубаров.
"У ніч з 12 на 13 лютого 2017 року в Чонгарі стався інцидент між військовослужбовцями ЗС України та членами громадської організації "Аскер". ЗСУ зайняли облаштовані громадською організацією "Аскер" території, на яких базуються бійці формованого кримськотатарського батальйону їмені Номана Челебиджихана", - повідомив він.
Журналіст телеканала СТБ Осман Пашаєв назвав ім'я винуватця - командира 34-го батальйону 57-ї бригади ЗСУ Сергія Шпанка.
"Захопленням керував п'яний майор, якому поскаржився місцевий підприємець - власник кафе і ринку в Чонгарі. "Татари захопили ділянку землі та розташували на ньому блокаду", - розповів бізнесмен, випиваючи з майором. Тому майор вирішив відновити справедливість, підняв солдатів і бійці почали звільняти вірменського підприємця від татарського ярма", - написав Пашаєв.
Видання "Херсон. Он-лайн" висунуло версію, що "Аскер" втрутився у навчання ЗСУ, що спричинило конфлікт.
Оперативне командування "Південь" спростувало всі звинувачення на свій рахунок.
"Підрозділ, який входить до складу військової частини оперативного командування "Південь" і виконує бойові завдання в Херсонський області, на кордоні з Кримом облаштовував за наказом командира бойові позиції. Під час здійснення необхідного переліку робіт на позиції прибули максимально озброєні представники незаконного збройного формування. Враховуючи специфіку підрозділу та умови ситуації, формування затримали, роззброїли на виконання всіх вимог статутів та інших законодавчих актів щодо дій у подібних ситуаціях", - прокоментувало командування батальйону.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чубаров розповів, коли закінчиться війна
Щойно Рафат Чубаров на своїй сторінці у Facebook поінформував про те, що конфлікт вичерпаний.
"Інцидент у Чонгарі вичерпаний, але він не міг не статися, оскільки невиправдано довго затягнулося прийняття рішення про створення у складі ЗСУ або Національної гвардії окремого кримськотатарського військового підрозділу, в якому могли б служити громадяни України – жителі Криму, кримські татари так особи інших національностей", - написав голова Меджлісу.
Конфлікти між добровольчими формуваннями та ЗСУ ставалися й раніше. "Позаторік добробати звільняли все, що бачили. Була певна свобода дій, доки "директори АТО" не почали заганяти це у межі. Тепер добровольчого руху немає. І ми відводимо війська", - розповів волонтер і доброволець Родіон Шовкошитний.
Коментарі