Літній контрнаступ ЗСУ не може бути швидким та легким.
На це є причини, йдеться у звіті ISW.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Блінкен повідомив, скільки території вже звільнили ЗСУ за час контрнаступу
"Росія мала час перегрупуватися і підготуватися до неминучого українського контрнаступу, і тепер українські війська стикаються з підготовленими оборонними російськими позиціями, включаючи масивні мінні поля та ешелоновані польові укріплення", зазначають експерти.
Крім того, ЗСУ намагаються проводити загальновійськові операції без переваги у повітрі та з обмеженими засобами маневрування, такими як ППО, що є надзвичайно складним завданням. До того ж Сили контрнаступу України мали обмежений час для підготовки до великого наступу.
Україна, на відміну від Росії, оптимізує свої операції таким чином, щоб зберегти власні сили за рахунок повільнішого просування.
У Міноборони України вважають, що контрнаступ з точки зору ефективності йде за планом, хоч і сповільнився.
Російські загарбники багато місяців будували кілька ліній оборони на окупованій території України. Це уповільнює просування українських військ.
Сили оборони України вже звільнили більше половини території, яку росіяни захопили з початку повномасштабного вторгнення.
Зокрема, аналітики Інституту вивчення війни вважають, що звільнено 53% території, а держсекретар США Ентоні Блінкен говорить про близько 50%.
Коментарі