Перед святами в зону бойових дій приїхало багато відомих співаків, акторів, щоб розвеселити бійців, підняти бойовий дух. А також показати місцевому населенню, що про них не забувають.
В Авдіївці, на Донеччині 22 серпня виступала народна артистка України Ада Роговцева. Вона зустрілася з мирними мешканцями, бійцями ЗСУ та воїнами ДУК "Правий сектор". Наступного дня в Авдіївці запустили в небо на гелієвих кульках синьо-жовтий прапор. Він полетів на тимчасово окуповані території над Горлівкою.
"Дякуємо за Українську пісню", - говорить з сльозами на очах жителька Красногорівки дівчатам із вокально інструментального ансамблю "Смерічка", вони завітали в зону бойових дій з Буковини. Саме в цьому місті за кілометр до лінії вогню, вони вітали жителів прифронтової лінії з Днем Прапора і Днем Незалежності.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У День Незалежності на Донбасі загинув мирний житель
Місцеве населення спочатку насторожено вловлювало мотиви знайомих з дитинства пісень: "Червону руту", "Якщо любиш кохай". Їм поки що важко зрозуміти, чому до 2014 року в місті лунала російськомовна попса, а тепер ллється українська народна музика.
"Ми слухали ваші пісні і ожили. Їх мені у 80 роках минулого століття співала моя мама і мене навчала. А близько десяти років тому, вони почали зникати з теренів Донбасу. Хтось цілеспрямовано знищував українську культуру, музику. І насаджував нам російське засилля. Тому сьогодні нас так небагато зібралось. А приїхала б сюди група з Росії чи якась російськомовна українська група, половину Красногорівки б зійшлося", говорить Наталя, колишній медичний працівник місцевої лікарні.
Як тільки після концерту, дівчата покидали місто, на лінії розмежування почався бій. Чи то музика гучна була, чи то росіяни вітали Красногорівку з Днем Прапора. Після Красногрівки, дівчата поїхали в селище Первомайське, що за декілька кілометрів від Донецька. І там дали неперевершений концерт.
24 серпня - жителі прифронтових територій зустрічали по різному. Майже в кожному населеному пункті відбувались якісь заходи. Проте головна подія відбулась в місті Покровську, що на Донеччині. Звідти стартував автопробіг, який проїхав територією міста і відправився під селище Піски. Там всі зупинились і прийняли участь у відкритті монументу для загиблих бійців української армії. В ньому прийняли участь бійці ЗСУ, ДУК ПС, волонтери і частинка місцевого населення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Донбас вшанував пам'ять патріота, якого вбили за український прапор
14 вересня 2014 року, екіпаж українського танка в складі бійців добровольчого батальйону "Дніпро 1", 93-ї механізованої бригади і 17 танкової бригади попав у засідку. Росіяни розстріляли бойову машину, тоді загинуло 6 наших захисників.
Сам танк цього року забрали в Покровськ, щоб там створити музейний експонат. А на місці загибелі хлопців, виросла кам'яна брила з їхніми прізвищами. Камінь освятив священик Української Православної Церкви Київського патріархату отець Павло Стеценко. З словами вдячності виступив Герой України, підполковник Євген Межевікін, має позивний "Адам", представники волонтерських та військових.
"Я їхав вулицями Покровська і спеціально дивився в очі людям. Вони в наглу відвертали голови, інші ніяковіли і просто дивились в землю. Вони ховали свої емоції, щоб місцеві сепаратисти не змогли їм приписати симпатію до української армії. Це дуже погано. Не за те гинули мої побратими, щоб тепер нас зневажали", - каже Євген Миколайович.
Буквально перед тим, як мали відбутися урочистості. Росіяни обстріляли позиції українських військових з СПГ і РПГ. З місця освятили монумента, було чітко видно, як за дерев ішов дим від розривів зарядів. Після цього у місті відбились народні гуляння.
В Донецьку замайорів український прапор. Напередодні Дня Незалежності український прапор встановили і в інших містах окупованого Донбаса.
Коментарі