Субота, 20 квітня 2019 09:25

"Донбас і Крим повернемо - хоч силою, хоч дипломатією" - капелан Костянтин Холодов

"Донбас і Крим повернемо - хоч силою, хоч дипломатією" - капелан Костянтин Холодов

"Донбас потрібно повертати. У нас немає іншої землі. Сталося так, що ми втратили її частину. Але це не означає, що ми її подарували. На цій землі жили і живуть українці. На цю землю прийшов ворог. Я не дивлюся на цю землю очима одурманених ворожою пропагандою людей, чи людей, які на цю землю завезені – бурятів, калмиків, кавказців, та регулярних військ РФ. Це земля українська і крапка. І її ми не даруємо нікому. Це наша земля – як Донбас, так і Крим" - стверджеє капелан АТО Костянтин Холодов. З весни 2015 до зими 2016 року він був головним капеланом АТО.

Ви майже два роки були головним капеланом АТО. Як змінив вас Майдан і війна?

На війні я з 2014 року. Я пішов туди як волонтер. Возив гуманітарну допомогу. Настав той момент, коли один з командирів сказав: "Така ситуація, отче: нам потрібен капелан. А Ви ж священик". Кажу: "Так, я поїду". – "Але нам потрібен постійний капелан. Бо війна, а людям потрібна духовна підтримка і молитва".

Так почалося моє капеланство, з літа 2014 року. Я тоді був одночасно і волонтером, і капеланом. У 2015 році була створена капеланська служба, яку я очолив у зоні АТО. Знаходився в зоні бойових дій. Моя функція була координувати дії наших капеланів у зоні бойових дій. Розподіляв капеланів по секторах і бригадах, оформлював їхні документи. Я був всюди. В усіх місцях, де іде війна - від Маріуполя, Широкиного, до Щастя. Всюди був і все бачив.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У травні розмінують Донбас

Іноді лунають припущення, що Донбас в Україну вже не повернути. Що це зранена земля, яка і до війни не була ментально українською. Якої ви думки?

У нас немає іншої землі. Сталося так, що ми втратили її частину. Але це не означає, що ми її подарували. На цій землі жили і живуть українці. На цю землю прийшов ворог. Я не дивлюся на цю землю очима одурманених ворожою пропагандою людей, чи людей, які на цю землю завезені – бурятів, калмиків, кавказців, та регулярних військ РФ. Це земля українська і крапка. І її ми не даруємо нікому. Це наша земля – як Донбас, так і Крим.

Росія повинна понести відповідальність – і кримінальну, і фінансову. Скільки переселенців втратили житло! За це теж їй доведеться заплатити. І за розстріляних, і за скалічених, і за ненароджених окупанти теж повинні заплатити

Ми все одно будемо її повертати. Хоч силою, хоч дипломатично.

Але найголовніше – Росія повинна понести відповідальність – і кримінальну, і фінансову. Скільки переселенців втратили житло! За це теж їй доведеться заплатити. І за розстріляних, і за скалічених, і за ненароджених окупанти теж повинні заплатити. Вони нам будуть сплачувати і за Крим, і за Донбас, і за всі смерті, і вдовам, і сиротам. На мою думку, Російській федерації зараз краще було б розпастися на десять-п'ятнадцять країн, щоб нічого не платити.

Доля всіх імперій – це розпад.

Інтерв'ю з Костянтином Холодовим читайте у свіжому номері журналу Країна.

Від результатів українських виборів залежатимуть переговори про врегулювання ситуації на Донбасі у "нормандському форматі".

Перемовини мали б відбутися за участі керівників Росії, України, Франції та Німеччини — про це розповів заступник міністра закордонних справ РФ Григорій Карасін.

"Треба почекати 21 квітня і не дуже захоплюватися ворожінням на кавовій гущі. Результати голосування багато в чому визначать, чи буде прискорення в цьому процесі, чи буде сам процес більш субстантивним і результативним або знову повернеться до того млявого безрезультатного обговорення, яке, на жаль, було властиво для позиції української сторони упродовж останніх років", — заявив він.

Зараз ви читаєте новину «"Донбас і Крим повернемо - хоч силою, хоч дипломатією" - капелан Костянтин Холодов». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

4

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 1642
Голосування Чи потрібно знімати торгову блокаду з ОРДЛО?
  • Ні. Торгувати з окупантом категорично заборонено!
  • Так. Торгівля і так процвітали, але в форматі контрабанди чи Ротердам+
  • Посилити торгові санкції, заборонити возити будь які товари на окупований Донбас
  • Кордони для товарів мають бути відкриті повністю
  • Свій варіант (у коментарях)
Переглянути
Погода