Понад 2000 позовів подано до Європейського суду з прав людини від осіб, постраждалих від анексії Криму й окупації Донбасу.
Про це міністр юстиції Павло Петренко розповів у інтерв'ю виданню "Фокус".
"В Гаагу ми звернулися з двома позовами. Перший стосувався подій на Майдані, другий — ситуації на Донбасі і незаконного захоплення територій у Криму. Все це обробляє суд, і кінцевого рішення стосовно цих справ немає. Крім цього, у нас є низка позовів з прав людини — це і міждержавні справи, і позови приватних осіб. Ми, розуміючи, що велика кількість осіб особисто постраждали від анексії і окупації частини Донбасу, зробили програму в рамках наших центрів безкоштовної правової допомоги. В кожному такому центрі можна отримати консультацію щодо заповнення індивідуальної заяви до Європейського суду. Цей проект дуже гарно спрацював — подано більш як 2 тисячі позовів від громадян і юридичних осіб", — сказав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Після краху режиму Путіна ще два покоління росіян платитимуть Україні компенсацію за його злочини
Європейський суд досить повільно розглядає такі справи. Ці суди дуже забюрократизовані.
"Етапи передачі додаткових доказів тривають роками. Що ми робимо? Оформлюємо нові заяви, щоб не "перевантажувати" одну справу. Складність полягає ще у тому, що протилежна сторона зобов'язана давати покази. І вони намагаються максимально затягнути процес, мотивуючи це тим, що їм потрібен додатковий час для пояснень", — повідомив Петренко.
Нагадаємо, Україна вимагає від Росії деокупації Криму та грошову компенсацію у розмірі 1 трлн грн.
Коментарі