6 фільмів покажуть на 23-му фестивалі " Нове німецьке кіно". З 12 жовтня відбудеться в Києві, Харкові, Львові, Харкові, Чернівцях.
Трилер "На межі" зняв німецький режисер турецького походження Фатіх Акін. Головна героїня стрічки живе у Гамбурзі. Від рук терористів гинуть її чоловік і 5-річний син. Суд, на думку жінки, покарав не справжніх злочинців. Вона вирішує самостійно розшукати і помститися терористам. За участь у фільмі "На межі" актриса Діана Кругер на цьогорічному Каннському кінофестивалі отримала нагороду за "найкращу жіночу роль"
Німеччина висунула "На межі" на здобуття "Оскара" в номінації "Найкращий фільм іноземною мовою".
Драма "24 тижні" режисерки Анни Зазори Барашед розповідає про вагітну, яка дізнається, що її майбутня дитина матиме серйозну ваду. Перед жінкою постає вибір - робити аборт чи ні.
"Я і Камінські" - це історія журналіста Себастьяна Зольнера. Він пише біографію знаменитого сліпого художника Мануеле Камінські. Сподівається на швидку смерть митця. Камінські багато років живе самітником в Альпах. Журналіст їде до нього в гори. Виявляється, митець не незрячий.
Дія комедії "Одного разу в Німеччині" відбувається одразу після Другої світової. Головний герой — німецький єврей. Він єдиний із родини пережив Голокост. Вирішує продовжити сімейний бізнес, продає білизну. Намагається з друзями емігрувати до США, але його підозрюють у співпраці з нацистами.
У програмі фестивалю "Нове німецьке кіно" 2 документальні фільми.
"Кожна людина мусить витискати із себе всі соки, згоріти до попелу. Не важливо, заради чого. Погано, коли перед смертю є ще сили. Бо відчуваєш, що ще щось можеш зробити, а треба помирати", – каже головний герой стрічки "Бойс", німецький художник Йозеф Бойс.
Замолоду був льотчиком "Люфтваффе". 1942-го його літак збили над Кримом. Розповідає, як його врятували кримські татари. Знайшли, вимастили тіло жиром і загорнули у повсть. Згодом робитиме скульптури із сала і повсті.
Режисер Андрес Фаєль під час роботи над документалкою "Бойс" переглянув 40 тис. фотографій, 18 місяців провів у кімнаті з монтажерами.
Німецько-українська стрічка "Школа №3" на цьогорічному Берлінському кінофестивалі отримала Гран-прі в конкурсній програмі молодіжного кіно Generation 14+ . Герої картини — 13 старшоласників із міста Миколаївка Донецької області. Підлітки діляться історіями про перше кохання, дружбу і війну.
Режисери Георг Жено та Ліза Сміт будуть присутні на показі в столичному кінотеатрі "Київ".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія як тюрма – в прокат виходить "Лагідна" Лозниці
Всі фільми фестивалю " Нове німецьке кіно" демонструються мовою оригіналу з українськими субтитрами. У Харкові покази відбудуться у "Кінотеатрі 8 1/2", у Дніпрі -"Мост-кіно", Чернівцях - "Кінопалац", у Львів -"Планета кіно", в Одесі -"Родина".
Коментарі