Ексклюзиви
Середа, 17 жовтня 2012 13:58

У "Замку Радомисль" відкрилась виставка антикварних килимів
6

Фото: фото надане "Замком Радомисль"

16 жовтня в історико-культурному комплексі "Замок Радомисль" на Житомирщині відкрилась виставка антикварних килимів ручної роботи 19 століття з різних регіонів України. В експозиції представлені два десятки килимів з Полісся, Бессарабії, центральної України, Слобожанщини.

Традиція килимарства в Україні налічує кілька століть. Техніка виготовлення тканих килимів за цей час практично не змінилася. Зараз, як і століття тому, найкращі килими тчуть тільки вручну, фарбують шерсть натуральними барвниками і скрупульозно працюють над орнаментами.

Килими мають спільне з папером волокно — льон. Якщо монахи використовували льон та кропиву, то майстрині – льон та бавовну.

До 31 жовтня стіни концертної зали "Замку Радомисль" прикрашатимуть домоткані килими з етнографічної колекції "Кровець" Євгена Дмитрука, який понад 6 років колекціонує старожитності.

Етнографічна колекція "Кровець" це віртуальний мережевий музей українських старожитностей, що зібрані приватними київськими колекціонерами. Колекція складається з витворів народного мистецтва починаючи від стародавніх світлин, народного малярства та кераміки і закінчуючи народним одягом та прикрасами.

Усі домоткані килими включають прості та складні геометричні форми, рослинний орнамент, доповнений складними композиціями, також виділяються килими кольоровими мотивами. Уміло поєднуючи кольори та контрасти ледь вловимих відтінків, майстри досягають природності і декоративності. Килими яскравих забарвлень з мотивами квіткових гілок і вазонів, з геометричним орнаментом цікаво поєднуються з середньовічним інтер'єром "Замку Радомисль".

Зараз ви читаєте новину «У "Замку Радомисль" відкрилась виставка антикварних килимів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 369
Голосування За якою перенесеною культурною подією ви найбільше сумуєте?
  • Книжковий Арсенал
  • Кінофестиваль "Молодість"
  • Atlas Weekend
  • UPark Festival
  • Leopolis Jazz Fest
  • Kyiv Comic Con
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода