У місті Боярка на Київщині з'явилися яскраві стінописи, що стосуються мемів, створених за час повномасштабного вторгнення країни-агресорки Росії в Україну. Один із них присвячений слову-паролю проти ворога. Яскравим артоб'єктом став колишній постамент Леніна на Вокзальній площі. Його оформили в синьо-жовтих кольорах, а кожен бік куба розмалювали в різній стилістиці.
Gazeta.ua розповість про вуличні малюнки, якими прикрасили Боярку з лютого 2022 року.
Поблизу залізничної станції "Боярка", де стоїть пам'ятник паротягу з вузькоколійки, з'явився стрітарт із мемним словом-тестом на українство - паляниця.
Неподалік від станції на артоб'єкт перетворили постамент, на якому колись стояв Ленін. Кожна грань куба тепер має свою емоційність і призначення. Серед зображень: подяка воїнам, вірш Ліни Костенко, одна з граней вказує шлях російським загарбникам - буквально за "русским кораблем". На кожній частині є напис, що підводить до привітання, яке стало популярним завдяки зверненням Голови Миколаївської ОДА Віталія Кіма: "Доброго вечора, ми з України".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Про художників, співачку і водія трактора: у Довженко-Центрі покажуть фільми війни
На фронтальній частині постаменту створюють графіті із зображенням архангела Михаїла. Поки що намалювали лише обрис, німб і підпис.
Враховуючи нещодавнє обурення Ради церков через київський мурал "Свята Джавеліна", Gazeta.ua поцікавилася в боярського священника настоятеля храму "Неопалимої купини" ПЦУ Максима Кравчука - чи доречно використовувати зображення архистратига у стрітарті.
Священник пояснив - зображення Михаїла планували створити на площі давно, адже її збиралися перейменувати на Свято-Михайлівську, на честь святого захисника Боярки. Тож графіті загалом вписується в концепцію.
"Архангел Михаїл - то давня історія. У місті давно збирали підписи, щоби перейменувати Вокзальну площу на Свято-Михайлівська, присвятити покровителю міста. Тому Михаїл там - є прив'язка до покровителя Боярки. Суть у тому, що текстовий рядок нівелює послання до святості. Тоді вульгаризуємо святого Михаїла. Так само як Богородиця, яка стріляє з Джавеліна. Розуміємо, що вона не стріляла б - у неї інше завдання (зауваження стосується заяви Ради церков через новий мурал "Свята Джавеліна" у Києві. - Gazeta.ua). Невідомо, як художник завершить цей образ - розуміємо, що це має бути ангел. Але, можливо, теж автор домалює йому щось, що не властиве святому", - пояснив священник.
Однак боярський священник зауважив, що вважає недоречним використання образу святого саме в такій композиції, оскільки текстовий ряд, на його погляд, не відповідає зображенню.
"Я б сказав. що для всього своє місце. Якщо хочемо використовувати літургійні образи - а ікона це ж літургійна річ - то вона має нести сакральний зміст. Якщо надаємо цьому зображенню невластивого значення - то де ця межа, чи це не блюзнірство? Чи є резон зображувати? Розумію, що людина хоче показати благородні речі. Але коли ікона й матюки зображені на одному тлі - тоді постає питання, чи доречна ікона. Це не в плані моралізаторства - навіть матюки доречні, коли люди знімають психологічне навантаження. Але ікона й матюки поряд - все ж таки не узгоджуються", - зауважив священник.
Рада церков звернулася до міської влади Києва з заявою, щодо шанобливого ставлення до почуттів віруючих. Предметом звернення став мурал у Солом'янському районі. На стіні багатоповерхівки - зображення Богородиці, яка тримає в руках переносний протитанковий ракетний комплекс FGM-148 Javelin. Авторами зображення є творча група Kailas-V - Сергій Якименко, Яна Волк, Роман Портола та Андрій Пальваль. Митці зауважили, що претензії Ради церков, на їхній погляд, безпідставні й недоречні.
Коментарі