У луцькому видавництві "Твердиня" побачила світ нова книжка есеїстики Степана Процюка "Тіні з'являються на світанку".
У цій книжці письменник звертається до екзотичних для української літератури тем - страху смерті, неврозів безсенсовості життя, любовних залежностей, садо-мазохістичного світосприйняття, людиноненависництва та інших.
"Ця книжка писалася перервами, більше ніж три роки, одразу після "Аналізу крові". Вислухавши чимало драматичних історій людського життя, я часто думав над природою руйнівних тенденцій людської психіки. Також я би ніколи не взявся за таку книжку, якби не відстежував деякі власні негативи світосприйняття. Бо, як відомо, "лікарю, зцілися сам", - розповідає Процюк.
За словами автора, у книжці є чимало есеїв, які мають автобіографічне наповнення.
"Чимало місця у книзі займає експериментальне есе "Двадцять чотири ритуальні часточки", де я, так би мовити, уподібнюючись до хірурга, намагаюся анатомізувати природу залежностей від кохання, його творчі і руйнівні лики. Багато наших неврозів фахівці пояснюють прихованим і витісненим у підсвідоме страхом смерті. Цій темі присвячено окреме есе", - зазначив автор.
Він розуміє, що така книжка не може бути прочитаною і сприйнятою однозначно.
"Це – перевірка, як мене, так і мого читача, на душевну зрілість і сміливість зазирати всередину безлічі наших "я", що можуть бути як світлоносними, так і деструктивними", - підсумував Процюк.
Коментарі