Ексклюзиви
Неділя, 27 грудня 2020 10:30

Щоденник Анни Франк перетворили на відеоблог
2

Щоденник Анни Франк - зріз психічного стану підлітка в умовах стресу
Кадр з фільму "Щоденник Анни Франк"

Щоденник єврейської дівчинки Анни Франк, яка два роки жила в сховищі переховуючись від нацистів, музей її імені перетворив на 15-серійний фільм. Про цей фільм розповідає кіноогдачка Мар'яна Янкевич.

"Я знайшла цей фільм у Youtube, коли досліджувала тему голокосту, переслідування євреїв. Цей 15-серійний фільм - проєкт за її щоденником, зроблений музеєм Анни Франк, але відтворений акторами. По суті щоденник перетворився на відеоблог. Анна ніби знімає сама себе і робить відео-щоденник тих подій. Всі події і слова, які зняті у фільмі – це її реальні слова, написані у щоденнику. Цей щоденник знятий саме в тому приміщенні, де Анна з родиною ховалися.

Цей фільм дуже атмосферний. Коли вона ховається, ми бачимо її справді перелякане лице. Коли бомбардують, ми чуємо ці звуки, і маємо відчуття реально присутності там разом з нею. Це дуже цікаво спостерігати. Неймовірно крутий Youtube-проект. Серіал складається з 15 епізодів: показано, як їхній бункер знаходять, їх захоплюють і вивозять. Доля цієї дівчинки дуже сумна. Її вивозять в табори. Там вона захворіла і дуже швидко згоріла. Померла буквально за кілька місяців до визволення Нідерландів.

Це психологічний зріз стану підлітка в умовах стресу: дівчинка переживає стрес, адаптується до нього і навіть будує якісь плани на майбутнє. В таких умовах дитина дуже швидко стає дорослою, починає усвідомлювати себе як особистість. Вона дуже начитана і розумна – багато вчиться під час цих переховувань.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Головний герой агресує і постійно кудись спішить" - критик про фільм "Додому"

Цей щоденник – свого роду гімн вільної людини, яка мислить. Його зберіг батько Анни Франк, якому вдалося вижити", - розповіла Мар'яна Янкевич.

А́нна Фра́нк (нім. Anneliese-Marie Frank) (12 червня 1929, Франкфурт-на-Майні — початок березня 1945, табір смерті Берґен-Бельзен) — єврейська дівчинка-підліток, що народилася в Німецькій Державі, але в 1933 році її родина втекла до Амстердама. Проте і там застала їх німецька окупація, дівчинка протягом 25 місяців разом зі сім'єю переховувалася в столиці окупованих Нідерландів. З часом була схоплена та відправлена, як і її рідні, до концтабору Аушвіц, а пізніше до Берґен-Бельзена. Упродовж всього часу перебування у сховищі Анна вела щоденник, який став згодом всесвітньо відомим.

На честь Анни Франк названо одну з малих планет у Сонячній системі.

Зараз ви читаєте новину «Щоденник Анни Франк перетворили на відеоблог». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 458
Голосування За якою перенесеною культурною подією ви найбільше сумуєте?
  • Книжковий Арсенал
  • Кінофестиваль "Молодість"
  • Atlas Weekend
  • UPark Festival
  • Leopolis Jazz Fest
  • Kyiv Comic Con
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути