У Києві покажуть дві серії щойно знятого документального кіно про уродженця Полтавщини, який присвятив життя боротьбі з Російською імперією.
Стрічку "Стеком і шаблею" представлять 7 лютого в Червоному залі київського Будинку кіно на творчому вечорі Романа Коваля, адже знята вона за мотивами його історичного нарису "Михайло Гаврилко: і стеком, і шаблею". Ця книга цьогоріч висунута на здобуття Шевченківської премії.
"Дослідник народних повстань Роман Коваль не тільки нагадав широкому загалу про Холодноярську Республіку, а й вернув із забуття постать Михайла Гаврилка - скульптора і поета, який був командиром Українських січових стрільців і військ УНР", - каже співорганізатор вечора, Народний депутат Олесь Доній.
Слово "стек", використане в назві книги, а відтак і фільму, означає дерев'яне скульпторське знаряддя.
На прем'єрі будуть письменник Василь Шкляр, народний депутат Олесь Доній і, звісно, творці фільму - Роман Коваль, Володимир Бондаренко і Валерій Тетерятник.
У фільмі використано документальну хроніку Першої світової війни, думки експертів, кадри документально-художнього фільму "Бій за гору Маківку". Дія відбувається в Полтаві, Миргороді, Петербурзі, Києві, Львові, Болехові, Кракові, Парижі, Фрайштадті, а також на Козацьких Хуторах, де народився Михайло Гаврилко.
В постановочних сценах взяли участь члени Товариства пошуку жертв війни "Пам'ять" зі Львова та чигиринської Військово-історичної організації "Бастіон".
Організаторами заходу є Національна спілка кінематографістів, Історичний клуб "Холодний Яр", Мистецьке об'єднання "Остання барикада" та Всеукраїнський комітет захисту української мови.
Показ - 7 лютого 2013 року о 18:00. Вхід вільний.
Коментарі
76