Неділя, 18 серпня 2019 21:45

Словацький сценарист розповів про серіал "Слов'яни"
3

Історичний серіал з елементами фентезі "Слов'яни" спільного виробництва України та Словаччини вийде наступного року
Фото: надане Людмилою Бойченко
Історичний серіал з елементами фентезі "Слов'яни" спільного виробництва України та Словаччини вийде наступного року
Історичний серіал з елементами фентезі "Слов'яни" спільного виробництва України та Словаччини вийде наступного року

На екрані покажуть слов'янського бога.

Про це Gazeta.ua розповів головний сценарист українсько-словацького історичного серіалу "Слов'яни" Йозеф Колеяк зі Словаччини. Зйомки проекту тривають у селі Дениші під Житомиром.

Чому вирішили знімати серіал на основі слов'янської міфології і чия була ідея проекту?

‒ Ключова ідея написати телесеріал про слов'ян у VII ст. прийшла від моєї дружини Вероніки у 2016 році (сценарна команда "Слов'ян" складається з Вероніки Колеякової, Йозефа Колеяка та Яна Лютерана. - Gazeta.ua). Вона запропонувала задум про молоду дівчину та незнайомця, які обоє шукають свою ідентичність. Останнім часом ми були заінтриговані, дізнавшись, наскільки відгомін старовинних образів із язичницьких часів досі є частиною нашої ідентичності в сучасному світі. Через прислів'я, казки, народні пісні чи християнські святкування. А також нас захопила жорстока і темна міфологія давніх слов'ян. Почасти з тієї причини, що існує не так багато історичних свідчень про її правильну структуру. Здається, вона була дуже специфічною для кожного племені. Тож у нас були розв'язані руки, коли справа стосувалася створення духовного світу та духовного життя давніх слов'ян.

Чи будуть у серіалі фігурувати якісь історичні факти, дати, діячі?

‒ Час розгортання історії - VII ст., але це повністю художня реконструкція. У літописах міститься лише кілька згадок про слов'ян тих часів. Тож ми використовували відомі історичні факти та археологічні знахідки. Як-от напади аварів, прагматичне співіснування слов'янських та аварських племен, торгівля рабами як основне джерело доходу, слов'янський спосіб життя у VII ст., базований на археологічних ресурсах.

Ми консультувалися із професійними істориками та археологами, що спеціалізуються на ранньосередньовічних часах на нашій території. Інакше кажучи, ця історія є вигаданим історичним минулим із фантазійним поворотом.

Як можете описати цей період, яким він постане на екрані?

‒ Ми намагалися розповісти історію, яка покаже, наскільки важким і жорстоким було життя в ранньосередньовічні часи. Нас надихнули елементи жанру фентезі: життя і смерть залежать від рішень богів і впливових жерців. Середньовіччя було найнебезпечнішим періодом в історії людства - життя мало дуже малу ціну. З іншого боку, це був час, коли зародилися всі наші сучасні філософські системи. Християнство зміцнювало свої позиції, а культура, освіта та наука завжди йшли поруч у ті часи.

Які джерела лежать в основі сценарію?

‒ Основними джерелами нашої історії є давні словацькі та українські балади, народні пісні, прислів'я та казки. Ми також додали деякі давні народні звичаї - певні з них пережили століття та практикуються й досі.

Які характерні риси слов'янської міфології можна буде побачити в серіалі?

‒ Глядачі побачать давні ритуали, пов'язані з циклічністю природи. Наприклад, сонцестояння або перетворення, як-от обрізання волосся - пострижини, коли хлопчик стає чоловіком. Будуть ритуали, пов'язані з важливими подіями життя людини - весілля, похорони. Зображуємо використання магії з лісовими духами, жертвоприношення, зокрема й людські, безліч дивних містичних елементів. Глядачі також побачать одного з багатьох слов'янських богів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Показали серіал про майбутнє України

Дія серіалу "Слов'яни" відбувається в Карпатах. Головна героїня - 18-річна травниця Драга. Вона сирота. Має чаклунські здібності, які ніхто до кінця не розуміє. Її молодший брат перетворився на оленя. Спілкується з ним у лісі. Драга знаходить пораненого незнайомця, який утратив пам'ять. Чарами рятує чужинця. Разом намагаються з'ясувати, хто він такий, за сюжетом. На тлі історії - іноземне вторгнення. Слов'янські землі опиняються під утиском Аварського каганату.

Головні ролі грають українська акторка Поліна Носихіна та словак Юрай Лой. Знімають двома мовами - українською та словацькою.

Бюджет серіалу становить 3,6 млн євро. Проект створюється за підтримки Міністерства культури України. Трансляція відбудеться 2020 року на словацькому телеканалі TV JOJ та українському "1+1".

Шоуранер - Петер Беб'як. 2017-го зняв словацько-український фільм "Межа". Словацькі режисери серіалу - Петер Беб'як і Міхал Блашко, український - Сергій Санін.

Зараз ви читаєте новину «Словацький сценарист розповів про серіал "Слов'яни"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 496
Голосування Який з українських музичних фестивалів цього літа ви вважаєте найкращим?
  • Atlas Weekend
  • UPark Festival
  • Файне місто
  • Leopolis Jazz Fest
  • ZaxidFest
  • Джаз на Дніпрі
  • Бандерштат
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода