Ексклюзиви
Середа, 16 червня 2021 17:27

Скарби українського фольклору: презентували унікальну серію книжок

Унікальну серію книжок "Скарби українського фольклору", що виходить друком у видавництві "Літера ЛТД", презентували на п'ятому Всеукраїнському фестивалі-конкурсі фольклорних колективів на приз фольклориста Гната Танцюри. Захід проходив 12 червня в райцентрі Гайсин на Вінниччині до 120-річниці від дня його народження.

Автор: Юлія Валова
  Серію книжок "Скарби українського фольклору" презентували на  п’ятому Всеукраїнському фестивалі-конкурсі фольклорних колективів на приз фольклориста Гната Танцюри в райцентрі Гайсин на Вінниччині
Серію книжок "Скарби українського фольклору" презентували на п’ятому Всеукраїнському фестивалі-конкурсі фольклорних колективів на приз фольклориста Гната Танцюри в райцентрі Гайсин на Вінниччині

Серія книжок складається з трьох томів. І-ий том — "Пiснi Явдохи Зуїхи", зiбранi видатним фольклористом Гнатом Танцюрою пiснi у виконаннi Явдохи Зуїхи. ІІ-ий том — "Українські народнi пicнi в записах Гната Танцюри", продовжує видання спадщини Гната Танцюри. Це зібрана ним унікальна колекція пісенного фольклору різних жанрів. До тому включено також опис обряду весілля, записаний Танцюрою в селі Зятківцях на Вінниччині. ІІІ- ій том — "Українськi народнi казки", є найповнiшою сучасною науково-популярною збiркою українських народних казок рiзних жанрiв у записах XIX – початку XXI століть.

"Мені, як етнографу тема культурної спадщини Гната Танцюри дуже близька. І весь колектив нашого видавництва теж працює в культурологічному напрямку. Тому спочатку виникла ідея перевидання "Пісень Явдохи Зуїхи". Але у співпраці з вченим-фольклористом й етнографом Миколою Дмитренком, ми зрозуміли, що потрібно видавати всі пісні записані Гнатом Танцюрою і, звісно, українські народні казки. Отож, перші два томи це доопрацюванні матеріали попереднього видання спадщини подільського фольклориста ще 1965 року. Третій том це взагалі перше таке видання в Україні, упорядником якого став Микола Дмитренко. Опрацьовуючи збірки, ми уточнили багато інформації з наукової точки зору. Крім того, правок зазнали ноти, які раніше були надруковані з деякими неточностями" ,- розповів кореспонденту Gazeta.ua заступник директора видавництва "Літера ЛТД" Олександр Панарін.

Планується, що тираж трьохтомника буде п'ять тисяч екземплярів.

"Зібрання видається виключно за меценатські гроші за ініціативою директора і власника видавництва "Літера" Сергія Макаревича. Додатково шукаємо спонсорів, щоб зробити тираж більшим. Нам би хотілося, аби таке фольклорне видання було доступне якомога ширшому колу читачів", - зазначив Панарін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Хай пропаде та бараболя! Краще концерт" - як у Гайсині погуляли на фестивалі

"Збереження національної культурної спадщини дуже важливо задля самоідентифікації нашого народу і розбудови держави. Підґрунтям розвитку професійного мистецтва, що ідентифікує нашу націю в сучасному світі є багатий i різноманітний український фольклор. Саме тому для видавництва "Лiтера ЛТД" започаткування серії було вкрай важливою та почесною місією. Тим більше, що її вихід був приурочений до 30-річчя Незалежності України", - зазначив директор видавництва Сергій Макаревич.

Автор: Ірина Мамрига
  За результатами п’ятого Всеукраїнського фестивалю-конкурсу фольклорних колективів на приз Гната Танцюри першим володарем трьохтомника "Скарби українського фольклору" став колектив народний фольклорно-етнографічний ансамбль « Кумасі»  села Чагів Оратівської територіальної громади Вінницька область
За результатами п’ятого Всеукраїнського фестивалю-конкурсу фольклорних колективів на приз Гната Танцюри першим володарем трьохтомника "Скарби українського фольклору" став колектив народний фольклорно-етнографічний ансамбль « Кумасі» села Чагів Оратівської територіальної громади Вінницька область

За результатами п'ятого Всеукраїнського фестивалю-конкурсу фольклорних колективів на приз Гната Танцюри першим володарем трьохтомника "Скарби українського фольклору" став народний фольклорно-етнографічний ансамбль " Кумасі" села Чагів Оратівської територіальної громади Вінницька область.

Серія "Скарби українського фольклору" є доповненим не друкованими раніше творами перевиданням серії "Українська народна творчість". Серії "Українська народна творчість" вийшла у світ на початку 1960-х років. Науковими редакторами, авторами передмови та упорядниками серії є знані фахівці, провідні наукові співробітники Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені Максима Рильського.

Зараз ви читаєте новину «Скарби українського фольклору: презентували унікальну серію книжок». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 68
Голосування Гурти "Океан Ельзи" та "Один в каное" презентували кліп на спільну пісню "Місто весни". Які найцікавіші дуети з’явилися останнім часом на українській музичній сцені?
  • "Океан Ельзи" та "Один в каное" - "Місто весни"
  • Тіна Кароль та Kazka – "Зірочка"
  • Jamala та alyona alyona – "Жалі"
  • Бумбокс та Саша Чемеров – "Любила"
  • Тіна Кароль та Latexfauna – Bounty
  • Jamala та TAYANNA – Моя земля
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути