Ексклюзиви
Понеділок, 21 січня 2013 11:23

Перші місця у книжковому рейтингу "ЛітАкцент року – 2012" посіли Олег Лишега та Віра Агеєва

Перші місця у книжковому рейтингу "ЛітАкцент року – 2012" посіли Олег Лишега та Віра Агеєва
Фото: litakcent.com

Експерти "ЛітАкценту року – 2012" оголосили результати книжкового рейтингу.

Переможцем у номінації "Художня література" став Олег Лишега зі збіркою "Великий міст". У номінації "Літературознавство" нагороду виборола Віра Агеєва з книжкою "Мистецтво рівноваги. Максим Рильський на тлі епохи".

Анти-премію "Золота булька" отримав Любко Дереш за роман "Голова Якова".

Фіналістами рейтингу 2012 року також були: у номінації "Художня література" - Юрій Винничук "Танго смерті" та Михайло Слабошпицький "Що записано в книгу життя: Михайло Коцюбинський та інші".  Номінація "Літературознавство" - Марія Ревакович "Persona non grata. Нариси про Нью-Йоркську групу, модернізм та ідентичність", Богдан Рубчак "Міти метаморфоз, або Пошуки доброго світу".

До журі експертів цього року ввійшли відомі українські літературознавці, літературні критики й письменники – Володимир Панченко (шеф-редактор "ЛітАкценту"), Євген Нахлік, Григорій Гусейнов, Тетяна Трофименко, Ірина Шувалова та Ярина Цимбал.

Цього року премію вручили вп'яте. Нагадаємо, раніше переможцями рейтингу "ЛітАкцент року" ставали Петро Мідянка і Марко Павлишин (2008), Володимир Рутківський і Роман Піхманець (2009), Андрій Содомора та Ірина Макарик (2010), Юрій Щербак і Лариса Мірошниченко (2011).

Зараз ви читаєте новину «Перші місця у книжковому рейтингу "ЛітАкцент року – 2012" посіли Олег Лишега та Віра Агеєва». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 37
Голосування Хто має отримати Національну кінопремію за найкращий український фільм 2020 року?
  • Атлантида
  • Земля блакитна, ніби апельсин
  • Погані дороги
  • Толока
  • Черкаси
  • Інший фільм (пишіть у коментарях)
Переглянути