Останки першого голови Організації українських націоналістів Євгена Коновальця у Нідерландах під загрозою примусової ексгумації. "Ситуація із могилою Олександра Олеся в Чехії може повторитися. В такому ж незахищеному становищі перебуває могила визначного державного і політичного діяча Євгена Коновальця на кладовищі "Кросвейк" у Роттердамі", - написав у себе в Facebook голова ОУН Богдан Червак.
Як і в Чехії, у Нідерландах потрібно платити оренду за місце на кладовищі. Зараз її сплачує "Стрілецька громада" з Канади.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Останки українського письменника примусово ексгумували у Чехії
"Члени організації - люди поважного віку. Тому з об'єктивних причин може припинитися оплата. А відтак прах Євгена Коновальця опиниться за межами цвинтаря і в неукраїнських руках. Могилою цього діяча варто опікуватись. Особливо напередодні 100-річчя УНР, одним із будівничих якої був Коновалець", - додав він. Річницю заснування УНР відзначать 7 листопада.
Після поразки української революції 1917-1921 років Євген Коновалець жив в еміграції у Чехословаччині, Німеччині, Швейцарії та Італії. Як голова ОУН з 1929 року створював українські осередки у Франції, Бельгії, Канаді, Сполучених Штатах. 23 травня 1938 року убитий у Роттердамі в результаті спецоперації радянських спецслужб. Її розробленням особисто керував Йосип Сталін.
3 січня останки українського письменника Олександра Олеся примусово ексгумували в Чехії. Оренду за могилу Олеся донедавна з власної ініціативи сплачував виходець з України Володимир Михайлишин. Після смерті батька його син вирішив поховати Михайлишина у могилі письменника.
Зараз останки українського поета Олександра Олеся і його дружини перемістили у депозитарій Ольшанського кладовища у Празі. Чекають на рішення родичів щодо місця їх остаточного поховання. "Готовий особисто виїхати в Чехію, щоб супроводжувати повернення праху Олександра Олеся на Батьківщину", - написав у Facebook міністр культури Євген Нищук.
Коментарі