12-й Одеський міжнародний кінофестиваль підготував блискучі прем'єри, які давно хотілося побачити.
Так вважає кінокритик Олександр Гусєв. Поділився очікуваннями від кінофоруму, що відбудеться 14-21 серпня.
Цього року єдина конкурсна програма – національний конкурс. Шість повнометражних і вісім короткометражних українських фільмів змагатимуться за призи журі та гранпрі за результатами глядацького голосування.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Одеський кінофестиваль оголосив програму
"Думаю, наявність лише національного конкурсу – це був вихід зі становища, - каже Гусєв. - Із відсутності коштів і відчутно менш багатого кінематографічного врожаю внаслідок пандемії. Акцент на вітчизняне кіно пояснили тим, що приурочили до 30-річчя Незалежності. Маємо прийняти із вдячністю. Незалежно від пояснення, програма достойна.
Ситуація така, що можна було б очікувати від фестивалю чогось на кшталт хорошої міни при поганій грі. Але національна програма настільки цікава, що компенсує відсутність міжнародного конкурсу. Маємо можливість вперше в Україні побачити фільми, які очікували протягом навіть не року, а двох. Стрічки, що були найгучнішими представниками вітчизняної кінематографії на міжнародних майданчиках. Наприклад, драму Катерини Горностай "Стоп-Земля" або детектив Дмитра Томашпольського "Сторонній".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Королі репу", хіти Канн та Даніель Брюль: чим здивує 12-й Одеський кінофестиваль
Хочу подивитися нові картини Томашпольського, який мені видається одним із найнезвичайніших і в хорошому сенсі дивних вітчизняних постановників. Аж дві його роботи представлять на ОМКФ. Окрім "Стороннього", це фантастика "Простір", яку встиг зняти під час карантину. Новинка інтригує й може виявитися хорошою національною кінематографічною рефлексією, відображенням тих емоцій, які ми переживали за останні півтора року.
Безумовно, піду на фільм "Стоп-Земля". Багато колег подивилися на онлайн-фестивалі Берлінале і страшно хвалили. Це одна з головних надій українського кіно.
Також серед найочікуваніших прем'єр – спортивна драма Тараса Дроня "Із зав'язаними очима", про яку багато чули й чекаємо вже два роки.
Світова програма теж гарна. Попри те, що значно менша, ніж зазвичай. Мені здається, не тільки стійкі шанувальники українського кіно мають їхати в Одесу. А й ті, хто хоче бути в курсі міжнародних новинок і побачити їх на великому екрані. Наприклад, мюзикл "Аннетт" французького режисера Леоса Каракса. Не пошкодують про витрачений час".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Київський тиждень критики оголосив дати проведення
Загалом на Одеському кінофестивалі презентують 44 фільми. Зірковим гостем стане німецький актор, номінант на премії "Золотий глобус" і BAFTA Даніель Брюль. Відомий ролями у стрічках "Ґуд бай, Ленін!", "Гонка", "Ультиматум Борна", "Безславні виродки", "П'ята влада", "Перший месник: Протистояння", а також у серіалах "Алієніст", "Сокіл та Зимовий солдат". Представить свій режисерський дебют - трагікомедію "Поганий сусід", у якій втілив гіперболізовану версію самого себе. Також проведе майстер-клас, яким відкриє Літню кіношколу 12-го ОМКФ. Разом з ним виступить продюсер Мальте Ґрунерт.
Коментарі