Музичні експерти назвали найкращі українські альбоми цього року.
TVORCHI – 13 Waves
"Це робота, яка підвищує рівень української поп-музики загалом, - пише головний редактор музичного інтернет-журналу live.Karabas Ігор Панасов. - Кожна з 13 пісень — як бурхливий сюжет. Більшість треків тривають дві з половиною хвилини, але ж більше й не треба. За цей час TVORCHI встигають побудувати світ, зруйнувати його, створити знов, врятувати від небезпеки та кинути все напризволяще, тому що час йти далі — до наступного треку.
Цей альбом — фабрика музичних ідей, які наче живі істоти народжуються на твоїх очах, проживають насичене життя та відлітають собі у космос, як комети. Різниця лише в тому, що ці комети можна повернути назад, натиснувши репіт".
Ragapop — Сяся
"Дебютний EP Сяся сайд-проєкту учасниць гурту Dakh Daughters Руслани Хазіпової, Ганни Нікітіної та музиканта Антона Очеретяного — Ragapop — це три треки, побудовані на поезії Івана Франка, - пише музичний оглядач LiRoom Артем Рісухін. - Мрачнуватість гурту — це відгомін сьогодення, наче саундтрек до часів, коли надії майже і немає. Тріо задало дуже високу планку і для себе, і для музикантів, які ще досі копирсаються в електрофолку. Це не просто крок від вторинності — це дійсно дуже самобутній, цікавий проєкт. Будемо сподіватись, що повноформатна платівка стане ще більшим відкриттям, але навіть зараз, Сяся — один із найкращих релізів року".
Shapoval Sextet — Kobzareva Duma
"Найбільшим відкриттям року для мене став запис, зроблений на джазовому фестивалі в Донецьку в 1976-му та вперше оприлюднений лише зараз завдяки київському лейбла "Шукай", - пише головний редактор Comma Сергій Кейн. - Очільник ВІА "Водограй" Олександр Шаповал разом із колегами доводить до кипіння суміш спіричуел-джазу, психоделічного року та українських традиційних мотивів. 24 хвилини чистого музичного задоволення і мурашки шкірою від усвідомлення, за яких умов це відбувалося. Секстет Шаповала і сьогодні вмить підірвав би будь-який світовий фест".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вікіпедія оприлюднила рейтинг статей за рік
Ешелон — Колишні Люди
"Це — один з найкращих українських хіп-хоп-альбомів цього року. Цілісне полотно з 11 треків, над яким репери Воха і Рома Майк працювали 4 роки. Атмосфера, флоу, тексти, музика — хлопці йдуть проти трендів і впевнено доводять, що справжній хіп-хоп живе у крові. Неймовірно крутий альбом. Трек "Треба Йти" — справжній, сука, шедевр", - пише музичний оглядач СЛУХ Данило Панімаш.
ЛЬОН — З живого Джерела
"Багата на молоді та якісні блек-метал проєкти Україна, вже давно, навіть у світовому масштабі, перетворилася на показник якості, релізи якої не помічати та не слухати — гріх. Льон — полтавський ванменбенд, створений однойменним музикантом, релізи якого виходять на лейблі Sound Fortress. Альбом має сподобатися всім, хто в нескінченному потоці бласт-бітів очікує почути мелодійні малюнки однієї гітари, що десь приблизно представлено на третьому альбомі Ulver "Nattens Madrigal". Беручи на себе сміливість, можу заявити — за інших обставин, так міг би звучати блек початку другої половини 90-х, без культу сирого звуку та тотальної навмисної деградації саунду. "З живого джерела" має крючок, здатний підчепити тематично підкованого слухача з першого прослуховування. Цей той вкрай рідкісний тип альбомів, котрі при кожному новому прослуховуванні відкриваються з нової сторони", - пише рецензент Neformat.com.ua Єгор Фелюст.
Люсі — Enigma (ambient pop)
"Обидва моїх альбоми року (Люсі і Jessie Ware) мають на диво дуже мало спільного з музикою, яку я зазвичай слухаю (крім хіба настрою), - пише лідер гурту Stoned Jesus Ігор Сидоренко. - Я не фанат жіночого вокалу, я далекий від модних ревайвлiв 80-х (Джессі) або 90-х (Люсі), але якимось чином саме ці два релізи зачепили мене сильніше за інших у цьому дивному році. Суть у тому, що цi артистки не бояться виставляти напоказ свою вразливість і відвертість, їм хочеться вірити, під них хочеться і танцювати, і сумувати одночасно. Ну і не можу не відзначити прекрасний рівень сонграйтінгу, такі хуки Максу Мартіну не снилися!".
Коментарі