Український режисер Станіслав Мойсеєв поставив у Кракові (Польща) виставу "Масара" за п'єсою литовського драматурга Маріуса Івашкевічуса.
Мойсеєв зацікавився п'єсою Івашкевічуса в період роботи в Київському театрі Івана Франка на посаді художнього керівника (обіймав її з 2012-го по грудень 2017-го року ). Тоді він запросив драматурга в Україну, організував обговорення п'єси з акторами і журналістами.
Події у виставі "Масара" мають химерну географію: все розпочинається в Україні на території окупованого Донбасу, влітку 2014 року. Звичайний обід в родинному колі. Зі страшним гуркотом провалюється стеля. На стіл падає крісло літака з мертвою жінкою. Карколомна зміна локації і ми опиняємось в Амстердамі на урочистому вечорі пам'яті за загиблими на борту малайзійського "Боїнгу". І, власне, фінальний пункт призначення – Пекло. Сюжет, котрий від самого початку є документальним, поступово набуває метафізичного характеру.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відкриється виставка робіт "підпільних" українських художників
На думку авторів постановки, "Масара" - це "спроба дослідження сутності зла, розмова про тотальну жорстокість та агресію – як діагноз сучасного суспільства". А ще ця вистава "про тотальну політику супердержав та їхнє прагнення абсолютного панування над світом".
Вистава йде у Старому театрі в Кракові – культовому місці для театралів Європи. Наступні покази 17-23 лютого кожного дня.
За радянської влади твір "Коли цвіте папороть" композитора Євгена Станковича через національні мотиви заборонили. Повноцінне сценічного втілення опера-феєрія отримала через 40 років після створення.
У 2017-му постановка увійшла в програму "Український прорив" Львівської національної опери. Її зрежисував народний артист України Василь Вовкун. Присвятив пам'яті художника-постановника Євгена Лисика.
Коментарі