Колекція східних картинXVIII - XX століть, чайна церемонія, короткий екскурс в історію живопису - 19 червня о 17.00 в київському музеї Ханенків відкрили нову експозицію "Життя води".
"Зовсім нещодавно в музеї була виставка Франсиско Гойї "Жахи війни" тому символічно, що на зміну такій важкій хоча актуальній темі приходить літня, набагато легша" - кажуть організатори.
"Більша частина експонатів китайського мистецтва, представлених у музеї - це знаменита колекція французького дипломата Андре Жаспара. Все життя він збирав дорогоцінні полотна. Після смерті колекціонера, у 1950-х роках дружина Андре Жаспара продала картини музею Ханенків. З того часу наші фонди налічують понад 350 сувоїв китайського мистецтва. Вони потребують нашого вивчення, а ми потребуємо їх, бо це своєрідний камертон стародавнього" - розповідає кураторка виставки Марта Логвин про походження експозиції.
"Це вже не перша виставка східного мистецтва в музеї, але ця - особлива, - кажуть творці експозиції. - Музей східного мистецтва у Кельні подарував нам кілька монографій. Про один з сувоїв була написана дуже цікава стаття у архіві музею. І ми подумали, що у нас же є не гірші сувої і експонати. Так і з'явилося натхнення для створення власного проекту".
Серед кількох сотень картин найстарішою і найкоштовнішою вважається "Лотос". Як зазначають творці виставки - "Вартість всієї експозиції оцінити досить складно. Та цим ніхто і не займався, відомо лише те, що ціна полотен виросла в рази останнім часом, що пов'язано з стрімким становленням Китаю. Колекцією цікавилося вже безліч охочих купити кілька полотен, але питання про продаж експонатів навіть не розглядається". До прикладу, картину китайського художника - Ци Байши"Орел на сосні" продали на аукціоні в Пекіні за 425,5 мільйона юанів (65,4 мільйона доларів). В той час як картину Рубенса пішла з молотка всього за 9,5 тисяч євро.
"Життя води" - це дуже незвичайна виставка, кожна картина має певний глибокий зміст, але всі вони є досить простими для сприйняття", - діляться враженнями відвідувачі. Зокрема, ряд картин розповідає про побут звичайних людей. Деякі з них потрапляють в утопічну країну, де немає звичних обов'язків і обтяження матеріальним. "Саме до простих, невибагливих умов життя прагнули більшість відомих китайських діячів того часу" - каже куратор виставки.
Партнером проекту був чайний клуб "Дом чайного мастера". Усі охочі могли безкоштовно спробувати представлені сорти чаю.
Як радить бармен - "В таку спеку зелений чай найкраще втамує спрагу, а алішань ще і освіжає" і простягає чашечку чаю. На липень планується майстер-класу з проведення чайної церемонії у музеї Ханенків, а також обговорюється можливість проведення дискусій на тему "життя води".Усі охочі можуть відвідати виставку до 31 серпня.
Коментарі