Учора 22 березня за селом Жобрин під Рівним стартувало міжнародне медичне ралі – IV Національний відкритий чемпіонат бригад "швидкої допомоги". Данські, польські, литовські та українські лікарі наввипередки демонструють прийоми порятунку людей у екстрених ситуаціях.
"Ніхто наперед не знає, яким буде завдання. Журі тримає його у таємниці", - розповідає учасник змагань з Хмельницька Павло Бігняк. – "Команда дізнається в останній момент – буде це допомога при ДТП, або підозра на отруєння, масове ураження людей, звільнення заручників або іще щось таке. Головне – не розгубитися і діяти дуже швидко, бо на все дають кілька хвилин. Хто не справився, пасе задніх".
"Моделюємо для бригад умовні ситуації. Даємо їм легенду - мінімум необхідної інформації і спостерігаємо, що і як вони будуть робити. Треба правильно поставити діагноз, надати постраждалому необхідну допомогу і підготувати його до транспортування", - каже головний суддя Арсен Гудима. – "Учасникам треба виконати дев'ять завдань, які поділили на денні і нічні. Медики мають бути готові надати допомогу за будь-яких обставин і у будь-який час. Тим більше, що скоро Україна прийматиме Євро-2012 і до нас приїдуть тисячі іноземних вболівальників".
У ралі беруть участь 33 команди – більшість з них українські. Іноземців приїхало всього чотири бригади.
Щоб команди завчасно не дізналися, що на них чекає, медиків розмістили у двох різних санаторіях у Жобрині. Відлік часу на виконання завдання починається з моменту "виклику".
Постраждалих зображають волонтери – студенти-медики. Вони якомога достовірніше намагаються зобразити біль та травми: імітують жертв автомобільних аварій чи хворих на менінгіт.
"Трохи заважають пацієнти санаторію, які збіглися подивитися на змагання. Вони весь час фотографують, сміються і мало не плутаються під ногами", - кажуть учасники. – "Їм це видається чомусь дуже кумедним, як дорослі дядьки і тітки "граються" у виклик ДАІ чи МНС, кладуть хворого під крапельницю та вкладають на ноші. Але для нас то дуже серйозно, бо журі не дає розслабитися ні на хвилину і буквально слідкує за кожним кроком. Тут оцінюють все – і злагодженість дій, і професіоналізм команди, і наше устаткування".
Рівненських команд на конкурсі всього дві. Решта учасників приїхали з різних областей країни – від Закарпаття до Луганщини.
Переможців мають визначити сьогодні увечері. Лідери повезуть додому кубки та призове медичне обладнання, вартість якого становить не менше 10 тисяч гривень.
Коментарі
1