Сьогодні, 21 лютого, свій 26 день народження святкує українська співачка, бандуристка, фіналістка українського відбору Євробачення-2021, лідерка формації Krut - Марина Круть. Кліпи співачки набирають сотні тисяч переглядів у мережі, її пісні знаходяться в ротації найбільших радіостанцій, а вона сама представляє українську музику на різноманітних фестивалях і шоукейсах в Україні та за кордоном.
У березні Марина Круть презентує новий пісенний альбом. Її міні-альбом "Albino" високо оцінили критики, наприкінці минулого року він потрапив у перелік найкращих альбомів року за версією багатьох видань, а Марину Круть називали одним з відкриттів сучасної української музики.
Тимофій Мороховець для Gazeta.ua поспілкувались зі співачкою про досвід роботи в Китаї і інвестиції в перший альбом, участь у конкурсах як засобах розкрутки молодого артиста і про фіти з відомими виконавцями, а також про Євробачення і ситуацію з можливим вторгненням країни агресора зі Сходу.
З Мариною Круть – минулорічною фіналісткою нацвідбору Євробачення зустрічаємось у її 26 річницю в кав'ярні напроти червоного корпусу університету Шевченка. Останнього разу ми бачилися кілька років тому на її виступі в Шеньжені, куди вона приїхала заробляти гроші на запис свого першого студійного альбому. Познайомились перед одним з концертів PanKe Shava (гурт Тимофія Мороховця - Gazeta.ua) у рамках щорічного P.S. Love Tour у 2012. За довгі роки виник певний зв'язок на тонкому рівні. Це як ніби звучання лампового гітарного підсилювача, який передає найменші вібрації струн.
Незабаром у тебе виходить альбом?
Альбом вийде через місяць. Приблизно в 20-х числах березня і називатиметься "Літепло" (тепла вода - Gazeta.ua).
Літепло – це старе українське слово, яке я знайшла в Карпатах у цьому році. І воно мені дуже резонує до того, що буде відбуватися в альбомі.
Ми поки не знаємо, яка композиція буде першою, але буде пісня, яка народилась у мене в Карпатах. Я йшла по дорозі, ловила попутку і поки я її чекала - написала пісню. Тож вже особлива історія, яка стосується однієї з нових пісень. Вона називається "Всипана зорями" - про стосунки чоловіка і жінки, і вона про вдячність.
Які плани на 2022 рік? Готуєшся до нацвідбору до Євробачення?
Поки не знаю. Вірогідно, але не знаю. В планах на 2022 рік альбом, тур, восени буде ще один альбом.
Два альбоми хочеш?
Два альбоми буде, але другий альбом буде складатися з музики для кіно. В першому альбомі теж буде один саундтрек до фільму, який вийде цієї весни. Він називається "Я працюю на цвинтарі" Олексія Бондаренка.
Що ти скажеш про ситуацію, яка склалась на Євробаченні 2022? Там зчинились одразу два скандали - тепер замість Аліни Паш в Італію поїде Калуш.
Я не коментую нацвідбір Євробачення, тому що у ньому бере участь багато моїх друзів, з якими навіть в одному трекові звучить моя бандура, яку я записала для гурту Kalush. Не хочу коментувати це питання. Надіюсь, що цього року це обійде мене стороною і не хочу бути частиною цього.
Іноді кажуть, що Круть це людина, що "бігає по конкурсах і шоу талантів". Це у тебе така стратегія просування особистого бренду чи ти в цьому дійсно бачиш перспективу?
Так. Можливо, це стратегія, можливо це вихід із ситуації, яка зараз є. В Україні не так багато майданчиків, де ти можеш показати себе, а конкурси це якась спроба знайти для себе новий досвід. Я не вважаю, що це погано, хоча якщо б я могла обійтися без них, я б напевно обійшлася без них.
Сьогодні у тебе день народження. Цікаво дізнатися про твоє дитинство у Хмельницькому. Які зараз маєш відносини з батьками?
Мій батько був дуже хорошою людиною. Меланхолійною і дуже творчою. Думаю, моя творча натура мені передалася саме від нього, а від мами - працьовитість і наполегливість. Тато мене виховував більше, ніж мама. Я була татова доця. Часто ходили на риболовлю. Він мене вчив риболовити, але для нас, мабуть, було важливішим сам процес - побути разом.
Твої батьки пов'язані з музикою?
Мій тато грав на гітарі і часто музикував вдома раніше. І, мабуть, любов до музики він привив мені з дитинства.
Ти маєш татові очі. І прізвище татове.
І прізвище татове, так. Я його не буду міняти, коли вийду заміж. Бо крутішого прізвища, ніж Круть просто нема.
Твоє особисте життя - то таємниця?
Зараз я одна.
У тебе було таке, що ти втрачаєш сенс життя після розлуки з коханою особою?
Останнім часом я була ініціатором розривів у стосунках. Але є така річ як залежність від стосунків. І через те було боляче. Це погано коли рушиться світ, коли від тебе йде людина. Щоб цього уникнути треба займатися собою, світити в себе цей промінь. В себе, а не на інших.
Тому, що якщо твоя галактика неповноцінна, то ти завжди будеш чіплятися за інших людей. Тому треба зробити перш за все себе. Полікувати себе, вилікувати себе, зробити, і тоді вже можеш спробувати витягнути ту іншу особу, навіть ту, з якою був перед цим. Але якщо ти відчуваєш, що це твоя людина, то за своє щастя треба боротися.
Якщо твоя галактика неповноцінна, то ти завжди будеш чіплятися за інших людей
Які, на твою думку, основні моменти у стосунках?
Мені здається, що причиною, чому в стосунках люди бояться відпускати один одного - це є довіра. Її треба зрозуміти. Як на мене, довіра - це прогнозованість наступних кроків людини, коли ти можеш спрогнозувати, як людина вчинить. Тобто, ви зайшли в кафе - і ти знаєш, що вона зараз сяде поруч біля тебе, а не піде за інший столик і почне фліртувати з іншою дівчиною. Тоді є недовіра. А так прогнозованість дій партнера розвиває відчуття довіри. Людина може поїхати у відрядження на 3 місяці, і партнер знає що буде все ок. Знає, що вона не зрадить, що та інша людина буде їй вірною.
Тоді чому як наслідок проявляються такі відчуття як ревнощі?
Ревнощі – це недооцінювання себе. Також це і про его. На віпасану (вид медитацій у буддизмі - Gazeta.ua) треба йти.
Мені здається, що потрібно розрізняти ревнощі і заздрість, але дивитися як на речі, які йдуть поруч
Насправді заздрість – це дуже прикольна емоція. Тому що, коли людина дивиться на іншу людину і починає заздрити, коли в неї виникає така емоція - це означає, що у неї є внутрішній потенціал жити так само чи робити так само, і навіть ще краще. Вона розуміє, що всередині себе має ту енергію, щоб досягти того ж. Якби у неї цього потенціалу не було, то і заздрості б теж не було, а так через те, що є відчуття власної нереалізованості і виникає такий стан.
Я, наприклад, в своєму житті також заздрила людям. Я чітко усвідомлюю кому: це були мої колеги по цеху, селебріті. Бачила, як у них все несеться - і я реально заздрила їм. І тільки тоді коли я сама це зробила, сама випустила альбом і сама була задоволена собою - перестала всім заздрити. Зрозуміла, що коли я тільки починаю відчувати цю емоцію - мені потрібно йти в себе, в себе! Починати в собі робити, починати змінювати купу штук і лише тоді це, здавалося б, руйнівне відчуття стане рушійною силою, яка змінить життя зсередини.
Насправді заздрість – це дуже прикольна емоція
Думаєш, жінкам легше переживати цей стан?
Я думаю однаково і тим, і тим. Хоча, може, чоловікам важче, бо вони не можуть показувати цих емоцій.
У тебе багато фітів: з Віктором Павліком, з Калушем, з Вовою зі Львова. Це так само стратегія просування чи ти у цьому бачиш нові можливості?
Мені подобається пробувати. Я хотіла би створити щось справжнє, що могло б назватися дуетом, фітом.
Фактично у нас є спільний фіт написаний багато років тому у Хмельницьку?
Так. Але це не можна назвати фітом, бо це твоя пісня. Ми не створювали її разом. Ми підігравали пісні Тимофія Мороховця і PanKe Shava. Для мене фіт – це коли ви разом створюєте пісню "з нуля". Коли разом ви долучаєтесь, 50 на 50. Зараз фактично ніхто такого не робить, мало хто робить таке.
Що тобі, окрім можливості інвестувати у перший альбом, дав період проведений в Китаї?
В Китаї гарно. Мабуть, це мене зробило дорослою. Це мало сильний вплив на мою самостійність. Точно можу сказати, що не було б половини мене, якби не було цього досвіду. Китай змінює людей, він загартовує.
Що ти думаєш про ситуацію із можливим вторгненням російських військ вглиб України? Яка твоя громадянська позиція?
Якщо прийдуть, не дай Боже, то у мене є 65 струн на бандурі. І їх можна використовувати як арбалет. Це звичайно сюр і жарти, але я буду робити те, що я зможу зробити. Я точно нікуди не поїду, я точно буду лишатись тут до останнього. Така моя позиція.
Вся ця історія, коли на кордоні стоїть 150 тисяч солдатів загарбницької армії і не зрозуміло, що в голові у їх очільника. Чи вплинула на тебе емоційно все це нагнітання панічних настроїв?
Минулого тижня у мене була сильна паніка. Я не могла нічого робити. Один день я просто сиділа, це було 14 числа, і не могла робити свою роботу. Не могла нікому ні відписувати, ні писати пісень, навіть піти на студію. Нічого просто. Я просто лежала і забилася в куток. Відчула те почуття страху. Страх це і є мета для чого вони роблять ці маневри. Нас чіпляють за найголовніший нерв – страх смерті. І коли ти починаєш боятися, ти втрачаєш можливість чітко мислити, аналізувати і усвідомлювати реальність такою якою вона є.
Ти затискаєшся, ховаєшся під ковдру і боїшся – ти почасти вже помер, тому що ти перестаєш діяти. Ти перестаєш жити. А жити – це обирати дію, просто діяти. Будувати свої бізнеси, робити свою роботу, випускати пісні, мріяти. Тим паче в такий важкий час треба це робити. Треба продукувати музику, видавати книги і релізи, бо якщо не буде творчості, то що лишиться від цього світу.
Якщо мистецтво не буде розвиватися, навіть підтримуватися, то залишаться тільки базові речі і потреби, які нас нічим не відрізняють від тварин. Мистецтво завжди робило світ живим і яскравим, і воно завжди було. А в такий час воно не просто потрібне, а архі потрібне. І я вибрала просто жити і якщо буде якась річ, яка буде потрібна і може залежати від мене, то я її зроблю. І наразі моя громадянська позиція: все те, що я можу зробити – це не "кіпішувати", не піддаватися цьому. Тривогу треба спостерігати, але не бути в ній.
Звучить, як один з принципів мовчазного свідка у практиках медитації
Ага, я більше за це. Треба просто бачити, що це є в мені. Ок, воно є, я його визнаю, бачу його, але не піддаюся цьому.
Який твій рецепт щастя для гармонії всередині себе?
Треба створювати, відштовхуватися від того, що ти відчуваєш той смак і тобі хочеться ще більше поділитися з кимось. А поділитися з кимось ти можеш тільки тоді, коли ти маєш сам, коли ти збалансований. Тільки тоді ти можеш зробити когось іншого щасливим – коли сам маєш те відчуття.
Коментарі