Пʼятниця, 15 січня 2021 12:50

Карикатура стала офіційним символом партії

Карикатура стала офіційним символом партії
У карикатурі "Осел, який б'є мертвого лева" об'єктом глузування стала Демократична партія США. Через чотири роки висміяли і Республіканську партію, зобразивши її в вигляді слона. Ці тварини досі залишаються головними політичними символами в США. Фото: rallypoint.com

15 січня 1870 року у газеті Harper's Weekly опублікували карикатуру Томаса Наста. Зобразив Демократичну партію у вигляді віслюка. Митець мав за мету публічно висміяти демократів, однак вони взяли віслюка за офіційний символ партії. З'явився на їх плакатах наступної ж кампанії.

На малюнку осел б'є мертвого лева. Так південним штатам, що симпатизували демократам, нагадали про поразку в Громадянській війні. Англійською у підписі вжили слово не donkey, а jackass - лайливий сленг стосовно людей недалекого розуму.

Критики партії називають осла впертим, дурним і смішним, демократи ж - скромним, розумним, сміливим і працьовитим.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Якщо хоч один аркуш пропаде, я поріжу вени"

Томас Наст став одним з найзнаменитіших карикатуристів в США. Працюючи ілюстратором Harper's Weekly, впливав на вибори з 1864-го по 1884 рік. Був настільки авторитетною людиною в політиці, що його заслуги визнавав Авраам Лінкольн.

Томаса Наста вважають "батьком Санта-Клауса". 3 січня 1863-го, у розпал громадянської війни в США, на обкладинці Harper's Weekly Наст зобразив товстого й носатого бороданя в зірчастій шубі та смугастих штанях. Він роздає подарунки солдатам у військовому таборі. Підсміювалися, що Санту карикатурист змалював із себе: Наст був огрядний, невисокого зросту, з великими вусами й широкою бородою. Згодом він створив цілий життєпис Санта-Клауса в малюнках. Придумав, що той живе на Північному полюсі, а в спеціальну книгу записує вчинки чемних і нечемних дітей.

Зараз ви читаєте новину «Карикатура стала офіційним символом партії». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 50
Голосування Який найкращий український роман 2020 року?
  • Софія Андрухович "Амадока"
  • Сергій Сергійович Saigon "Юпак"
  • Марія Матіос "Букова земля"
  • Ілларіон Павлюк "Я бачу, вас цікавить пітьма"
  • Олег Сенцов "Другу також варто придбати"
  • Андрій Курков, Юрій Винничук "Ключі Марії"
  • Марина Гримич "Юра"
  • Володимир Аренєв "Заклятий меч, або Голос крові"
  • Петро Яценко "Магнетизм"
Переглянути