У Кувейті місцевий художник Мохаммед Шараф створив цвинтар заборонених книжок. Він складається з 200 надгробків у вигляді книжкових обкладинок.
Це була акція проти державної цензури: нині в Кувейті заборонені понад 4,3 тисячі книг. Йдеться, зокрема, про роман "Собор Паризької Богоматері" Віктора Гюго, "Сто років самотності" Ґабрієля Ґарсія Маркеса, "Божественна комедія" Данте Аліг'єрі, казку "Русалонька". Цензурою займається комітет при Міністерстві інформації і зв'язку, "відсіюючи" книжки, що могли б зашкодити ісламському суспільству, пише Hyperallergic.
"Цвинтар заборонених книжок" простояв 4 години, поки кувейтська влада його не демонтувала. За словами Шарафа, існує ймовірність юридичних наслідків, оскільки він не просив дозволу на використання землі для установки інсталяції.
У соціальних мережах більшість відгуків про акцію були позитивними. Однак, каже Шараф, його розкритикували за підтримку літератури на тему сексу, світської та про користь атеїзму.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Правда про смерть: італійські художники показали Голодомор
Посмотреть эту публикацию в Instagram
У Києві на арці Дружби народів українські художники та правозахисники відкрили інсталяцію "Тріщина дружби". Вона має привернути увагу спільноти до українських політв'язнів, зокрема до утримуваного в Росії режисера Олега Сенцова.
Коментарі