Ексклюзиви
вівторок, 02 квітня 2013 14:58

Грабіжники з металодетекторами знищують знання про походження слов'ян - археолог

Грабіжники з металодетекторами знищують знання про походження слов'ян - археолог
Фото: pamjatky.org.ua

Основну шкоду археологічній спадщині наносять не професійні грабіжники, орієнтовані на продаж артефактів за кордон чи нашим колекціонерам, а ціла армія "любителів історії", що заради розваги бродять по полях з металодетекторами і залишають за собою буквально випалену землю. Про це Gazeta.ua заявив археолог, викладач Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова Олександр Васильєв.

"Масштаби цього "невинного" хобі такі, що через кілька років ми втратимо всі знахідки з бронзи, срібла і заліза. А саме ці знахідки проливають світло на такі історичні загадки як, наприклад, походження слов'ян", - сказав Васильєв.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Законопроект з протидії нелегальним розкопкам зареєстрували опозиціонери

22 березня у Верховній Раді зареєстрований законопроект №2616 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії незаконним розкопкам і обмеження цивільного обігу археологічних предметів".

Його авторами є представники парламентського комітету з питань культури і духовності - В'ячеслав Кириленко ("Батьківщина"), Марія Матіос (УДАР), Богдан Бенюк ("Свобода") та позафракційний Олесь Доній. Законопроект передбачає ліцензування використання металодетекторів, істотно обмежує продаж археологічних речей і вводить заборону на використання їх як застави. А також пропонується за 5 років провести обов'язкову державну реєстрацію археологічних знахідок, які вже перебувають в обігу. Після закінчення цього терміну всі предмети, чиє походження власники не зможуть пояснити, будуть конфісковані.

Зараз ви читаєте новину «Грабіжники з металодетекторами знищують знання про походження слов'ян - археолог ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

9

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути