Документальний фільм "Бєс" про українського добровольця, зниклого безвісти на Донбасі, покажуть у Національній конкурсній програмі 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю. Пройде онлайн з 25 вересня до 3 жовтня.
Моряк 30-річний Олексій Кудрявцев зник 6 років тому. У травні 2014-го пішов добровольцем у спецбатальйон "Артемівськ". Потрапив у полон 14 липня як цивільна людина під час автобусної подорожі, проїжджаючи місто Горлівка. Останнє відео з ним викладено в інтернет 15 липня 2014-го, де над ним проводить допит терорист Ігор Безлер на прізвисько "Бєс".
Стрічка розслідує викрадення і ймовірне вбивство добровольця. Режисер Єгор Трояновський разом із рибалкою Миколою Кудрявцевим, батьком Олексія, вирушив слідами викрадачів. Намагалися знайти свідків останніх годин життя бійця, а також тих, хто бачив його мертвим.
"Мене вразила рішучість, з якою діяв літній пенсіонер, сім'ю якого розірвала війна. Погрожував знайти терориста, що викрав його сина. І в словах Миколи не було ні фальші, ні невпевненості, - каже Трояновський. Працював над картиною 6 років. - Це не просто приватна історія. Із особистої трагедії, спричиненої війною, вона переростає у протистояння порочній системі міжнародного правосуддя. Герой, що шукає справедливості в судах, знаходить докази воєнних злочинів Росії на території нашої держави. А отже, він бореться не тільки за свою правду, а й за правду своєї країни".
У проєкті також узяв участь Сергій Лойко, російсько-американський журналіст, репортер і фотограф Los Angeles Times, автор роману "Аеропорт" та документального фільму "Гібридна історія". У стрічці Трояновського бере інтерв'ю в Миколи Кудрявцева, намагаючись дізнатися більше про історію його сина і деталі розслідування.
Фільм "Бєс" створений українською продакшн компанією DGTL RLGN за підтримки Міністерства культури.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали першого зіркового гостя Одеського кінофестивалю 2020
Загалом у програмі 11-го Одеського кінофестивалю – близько 100 прем'єр. Також відбудуться Q&A зустрічі із творчими групами та майстер-класи від шведського режисера Роя Андерссона, канадського композитора Говарда Шора, українського режисера Романа Балаяна.
Коментарі