Ексклюзиви
Четвер, 08 квітня 2021 17:05

"Через фільми про недолугих українців втрачаємо самоідентифікацію"

"Через фільми про недолугих українців втрачаємо самоідентифікацію"
Світлана Долеско 2005 року заснувала Центр української культури та мистецтва. Торік її кандидатуру розглядали на посаду Міністра культури. Фото: Тарас Подолян

Останнім часом на екрани виходять фільми, в яких людина у вишиванці показана нерозумною, малограмотною, неосвіченою. Це призводить до того, що ми втрачаємо самоідентифікацію.

Так вважає директорка Центру української культури та мистецтв Світлана Долеско. Торік говорили про її можливе призначення на посаду міністра культури.

"Останнім часом майже не вистачає часу на перегляд фільмів. Торік працювала над 4-м розділом своєї дисертації. Змушена була переглянути стрічки "Висота", "За ветриной универмага", "Острожно, бабушка", "Останній москаль", "Скажене весілля", "Одного разу під Полтавою". У них є одне спільне: людина у вишиванці показана нерозумною, малограмотною, неосвіченою. Останні 3 проєкти мають великі рейтинги. І це страшно, бо втрачаємо свою етноідентифікацію. Ми так боролися за незалежність, так раділи, коли її вибороли. Але при цьому продовжуємо показувати українців недолугими", - сказала вона.

"Щоб зрозуміти, яких фільмів бракує Україні, треба знати, куди ми рухаємося. Але це неможливо, бо поки що немає єдиної культурно-освітньої державної політики. Менше чи більше грошей виділили на якийсь проєкт - глобально це не має значення. Питання в тому, за якою системою відбувається відбір, хто експерти? Насправді в нас відсутній інститут експертизи. Український культурний фонд, Держкіно, Інститут книги та ще багато інституцій цього потребують. Але сьогодні експертизу забезпечують люди, які десь якось дотичні до напрямку. Однак експертиза – це не суб'єктивна думка, а наука. В освітні програми вищих навчальних закладів потрібно повернути відповідні спеціальності. Тоді ні в кого не стоятиме питання, чому на той чи інший проєкт виділили більше грошей. Це буде фахове рішення, що відповідатиме запитам суспільства й державній політиці", - додала Світлана Долеско.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Український фільм отримав приз в Парижі

Повне інтерв'ю зі Світланою Долеско читайте у свіжому випуску журналу "Країна".

Цього року за підтримки Державного агентства України з питань кіно знімуть 125 фільмів і серіалів. На це в бюджеті передбачено 600 млн грн. Усього за 7 років на підтримку кіно виділено понад 1,5 млрд грн.

Зараз ви читаєте новину «"Через фільми про недолугих українців втрачаємо самоідентифікацію"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 85
Голосування Який найцікавіший музичний альбом українських виконавців початку 2021 року?
  • Святослав Вакарчук - "Оранжерея"
  • Джамала - "Ми"
  • Kalush - Hotin
  • Dakh Daughters - Make Up
  • Курган - "Квантовий Суржик"
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути