субота, 06 травня 2017 14:20

"Біле сонце пустелі" керівництву "Мосфільму" не сподобалося

"Біле сонце пустелі" керівництву "Мосфільму" не сподобалося
"Біле сонце пустелі" Фото: Вікіпедія

6 травня 1968 року режисер Володимир Мотиль вилетів до Махачкали (Дагестанська АРСР) для вибору місць натурних зйомок фільму "Біле сонце пустелі". За три дні до цього йому прийшло повідомлення з Головного управління художньої кінематографії, що режисерський сценарій прийнятий.

Дія фільму відбувається на початку 1920-х років на східному березі Каспійського моря. Закінчилася громадянська війна, але в Середній Азії ще орудують банди басмачів. Червоноармієць Федір Іванович Сухов повертається через пустелю додому, в Росію. На початку він звільняє місцевого жителя Саїда, закопаного по шию в пісок. Далі Сухову зустрічається загін червоного командира Рахімова, який переслідує Чорного Абдулу та його банду. Раніше Абдула втік з фортеці і залишив там своїх дружин. Над ними нависла смертельна загроза. Рахімов вмовляє Сухова охороняти дружин Абдули, Сухов супроводжує колишніх дружин Абдули в найближче приморське селище Педжент. Незабаром туди приходить і Абдулла зі своєю бандою, плануючи морем переправитися за кордон.

У другій половині 1960-х радянський кінематографічне керівництво з цілком кон'юнктурних міркувань звертається до жанру "Істерн" - аналог американському "вестерну". Пропозицію стати режисером було зроблено Володимиру Мотилеві. Картина "Женя, Женечка і" катюша "" вже принесла йому певну популярність. Проби акторів почалися в січні 1968 року. На головну роль, червоноармійця Сухова затвердили актора Анатолія Кузнєцова. Роль Саїда дісталася акторові Театру сатири Спартаку Мішуліну, а роль Верещагіна - акторові Павлу Луспекаєву. Він був добре відомий як театральний актор.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Біле сонце пустелі" від полиці врятував Брежнєв

Зйомки завершилися в вересні 1969 року, але на цьому проблеми не закінчилися. Навіть після другої експедиції матеріали не задовольнили керівництво студії. Володимиру Мотилеві довелося внести ще близько 30 правок. Фільм починали знімати на базі студії "Ленфільм", а закінчували в "Мосфільмі". Директор "Мосфільму" Володимир Сурін залишився незадоволений якістю і не підписав акт про приймання.

У подальшу долю фільму втрутився глава держави, Леонід Брежнєв. Він обурився, чому він ще не бачив "Біле сонце пустелі", бо полюбляв пригодницькі фільми. Стрічка йому сподобалася. У прокаті 1970 роки фільм зайняв 2-е місце - 50 мільйонів глядачів (лідером стало "Звільнення" Юрія Озерова).

Зараз ви читаєте новину «"Біле сонце пустелі" керівництву "Мосфільму" не сподобалося». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі