вівторок, 11 квітня 2006 14:51

Жертв Чорнобиля - вдесятеро більше

У вівторок в Україні депутат Європарламенту від Німеччини Ребекка Хармс оприлюднить результати звіту, назва якого "Інакший звіт про Чорнобиль". Про це вона розповіла у інтерв"ю Бі-Бі-С

Звіт базується на дослідженні британських експертів, які встановили, що дані щодо жертв Чорнобильської катастрофи, які раніше оприлюднила Міжнародна агенція з атомної енергетики, є в кілька десятків разів заниженими.

Ребекка Хармс розповіла, що "Інакший звіт про Чорнобиль" готував відомий британський науковець Ян Ферлі, який відштовхувався від оприлюднених раніше в Європі даних щодо Чорнобиля, і які часто-густо є дослідженнями урядових структур. Звіт підсумовує, що МАГАТЕ не надала ані точних цифр, які готували для них експерти з Всесвітньої організації здоров"я, ані коректно викладених даних Міністерства енергетики Сполучених Штатів та ООН.

Різниця між звітами разюча. По-перше, МАГАТЕ каже, що спирається на дані Всесвітньої організації здоров"я, тоді як та організація припускає, що внаслідок Чорнобильської катастрофи від хвороб можуть померти близько 9 тисяч людей, МАГАТЕ ж пише лише про 4 тисячі. Числа, які ми наводимо в нашому звіті, разюче відрізняються від тих даних - в залежності від ризиків, внаслідок Чорнобиля можуть померти від 30 до 60 тисяч людей.
Також є великі розбіжності щодо кількості тих людей, які можуть померти від раку щитовидної залози – за нашими даними, таких захворювань може бути близько 66 тисяч. Я вимагаю від Єврокомісії та МАГАТЕ негайно відкликати свій минулорічний звіт щодо Чорнобиля та оприлюднити нові дані. Також я вимагаю вивчення наукових досліджень щодо наслідків Чорнобильсмької катастрофи, які проводилися в Україні, Росії та Білорусі, і які часто-густо ігноруються Європою через мовний бар"єр – без цих даних кінцевий звіт МАГАТЕ щодо Чорнобиля неможливий.

Також Хармс повідомила, що наслідки радіоактивних опадів, які мали місце після Чорнобильської катастрофи, ще й досі відчутні в Європі. Наприклад, в Великобританії, для сотень, а саме – для 370-ти сільськогосподарських ферм досі існують обмеження щодо маркування м"ясної продукції, вони не можуть постачати продукт на ринок без жорсткого контролю за його маркування, якщо взагалі мають право його постачати.
В Скандинавії, або в країнах, де пролягають Альпи, або на Балканах, діють обмеження щодо маркування продукції диких ягід, грибів, дичини, що пояснюється тим, що радіоактивний цезій, який розповсюдився з радіоактивними опадами, досі має доступ до цього харчового ланцюга.
"Ми сподіваємося, що завдяки нашим звітам люди нарешті протверезіють та зрозуміють, що треба поставити крапку на використанні ризикованих ядерних технологій, - сказала Хармс у інтерв"ю Бі-Бі-Сі.

Зараз ви читаєте новину «Жертв Чорнобиля - вдесятеро більше». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути