Ексклюзиви
вівторок, 19 квітня 2011 08:25

"Військових сил нам не вистачає, треба кооперуватися хоч із кимось"

Автор: малюнок: Володимир Казаневський
 

Нова воєнна доктрина визначає позаблоковий статус України й відмову від членства в Північноатлантичному альянсі (НАТО). Крім незадовільного стану Збройних сил і проявів сепаратизму, загрозами безпеці держави вважають втручання у внутрішні справи за допомогою інформаційного впливу, економічного тиску, фінансової та моральної підтримки окремих політичних сил, неурядових організацій, чия діяльність спрямована на дискредитацію влади.

— Україна не повинна бути позаблоковою державою. За умов без'ядерного статусу наша обороноздатність залишається головною проблемою, — зауважує колишній начальник Генштабу ЗС України, генерал-полковник Анатолій Лопата, 71 рік. — Якби держава була дуже багата і закуповувала найсучаснішу техніку, то ми могли б самотужки впоратися з оборонними завданнями. А нам військових сил не вистачає, треба кооперуватися хоч із кимось. Із яким оборонним блоком — НАТО чи з якоюсь пострадянською державою, — треба було давно визначитися політично.

Ми надто ласий шматок для сильніших країн. Чимало економічних і політичних загроз впливають на нашу долю. Я не виключаю територію України із зони можливого зазіхання сусідів. Така ситуація буде ще багато років.

Воєнна доктрина — це сконцентрований погляд держави на її оборонні завдання. Військовики ж від цього документа нічого не очікують. Для офіцерів стратегічна проблема — як за умов недофінансування армії діяти так, щоб її підрозділ, частина чи з'єднання були готові до виконання поставлених завдань. А ці завдання чітко розписані в Конституції — недоторканність кордонів, цілісність території та здатність відбити агресора. Решта — балачки. У Радянському Союзі воєнної доктрини як такої не було. Зате армія — була.

120 000

Стільки українців служитимуть у Збройних силах 2015-го. Скорочення особового складу становитиме 40 тис. осіб. У сухопутних військах служитимуть 57,2 тис. осіб, у повітряних — 42,5 тис., у військово-морських — близько 14 тис., у силах спеціальних операцій — понад 5 тис. Це передбачено у "Концепції подальшого реформування Збройних сил України на період до 2015 року".

Фінансування витрат і підвищення боєздатності армії поступово зростуть з 13,6 млрд грн 2011-го до 21,4 млрд.

 

Зараз ви читаєте новину «"Військових сил нам не вистачає, треба кооперуватися хоч із кимось"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути