— Політика тиску на Україну не має позитивного наслідку для Москви — Росія втрачає лояльних до себе українців, — каже керівник дослідної компанії "Рісьорч енд брендінґ ґруп" Євген Копатько, 49 років. — Сьогоднішня торговельна війна є обґрунтованою тільки для 15 відсотків наших громадян. Суспільство показало себе як свідоме.
Під час "газової війни" за президентства Ющенка 35% вважали Росію братньою державою. Зараз — 22%.
— Погіршало і ставлення українців до Путіна, — додає Копатько. — У травні 2010 року, коли з приходом до влади Віктора Януковича почали налагоджуватися міждержавні відносини, 63 відсотки українців схвалювали діяльність російського президента. У серпні цього року — 34 відсотки. Відповідно негативно його роботу оцінюють теж рекордно багато українців — 24 відсотки.
— Торговельна війна — цілком органічна поведінка Путіна, — вважає російський журналіст і громадський діяч Матвій Ганапольський, 59 років. — Він — людина пряма й цинічна, інакші керівниками Росії не стають. І це не зовсім торговельний конфлікт, а демонстрація Путіним нових реалій. Мовляв, отак і буде, якщо продовжите йти до ЄС. Ще й візи запровадимо.
Україна теж іще покаже кігті. Повертаються розмови про оподаткування товарів, які отримує російський Чорноморський флот. Із подальшою інтеграцією до Європи, думаю, постане питання перебування цього флоту в Україні — дарма що договір подовжили до 2042 року. Дружба між народами стане поміркована й раціональна. Але хіба не так буває, коли жінка кидає чоловіка та йде до іншого?
Коментарі
2