Опубліковано розпорядження Кабміну "Про інформаційно-роз'яснювальні заходи у сфері боротьби з тероризмом". Силовиків зобов'язали більше розказувати про цю боротьбу громадськості, а також не допускати поширення матеріалів із закликами до повалення влади, розпалювання етнорелігійної ворожнечі та дискримінації.
Це рішення уряду треба виконувати законно й неупереджено. По-перше, не можна, щоб боротьба з розпалюванням ворожнечі була вибірковою, спрямованою лише проти опонентів влади. Хай силовики звернуть увагу на чиновників і симпатиків Партії регіонів, яких журналісти щотижня ловлять на образливих висловлюваннях щодо української мови, історії, церкви, закликах до придушення опозиції.
По-друге, протидія тероризму не повинна зводитися до профанації. Бо лише керівники держави заявляють про терористичну загрозу, майже щоразу їх спростовують спецслужби. У листопаді 2011-го президент Янукович нажахав суспільство новиною про "масову скупівлю зброї для нападу на владу". Натомість Служба безпеки України зауважила, що й гадки про це не має. Досі не знайдені ані ті підпільні арсенали, ані їх скуповувачі.
Під виглядом боротьби з тероризмом та екстремізмом, режим тишком запроваджує тотальний контроль над громадянами. Це і звуження прав на масові заходи, і проштовхування драконівських законів щодо поширення "наклепницької інформації", і "паспортизація" власників мобілок, якими є практично все населення країни віком від 12 років.
Заклики до боротьби з тероризмом супроводжують утиски свобод громадян. Тож влада, нарешті, має пояснити суспільству: від кого конкретно виходять ці таємничі терористичні загрози? Народ має право дізнатися, на що витрачаються "антитерористичні" мільйони?
Коментарі