Народний депутат від Партії регіонів Людмила Кириченко, 57 років, вирішила "захистити населення від шкідливих наслідків" споживання пива. Вона подала в парламент відповідний законопроект.
Соратниця власника "Сармату" Рината Ахметова наполягає на тому, що пиво є повноцінним алкогольним продуктом. На її переконання , "з усіх видів алкоголізму пивний виникає найлегше й позбутися його найважче". Щоб "не допустити руйнування генофонду нації", депутатка пропонує прирівняти пиво до алкоголю й запровадити обмеження на рекламу, продаж та споживання його у громадських місцях. При цьому Людмила Кириченко посилається чомусь на дані російського "Международного общественного движения "Здоровье нации".
Професор Анатолій Божков, 54 роки, з Харківського національного університету ім. В. Каразіна тривогу нардепа за стан здоров"я нації поділяє. Проте зауважує:
— Боротися з цим згубним явищем треба. Але важливо "разом із водою не виплеснути дитини". Бо ж якщо дотримуватися логіки Людмили Кириченко, то можна дійти й до обмеження споживання та реклами хліба і молочнокислих продуктів. Адже при випічці хліба використовують дріжджі — а в результаті шумування вони дають практично однакову кількість етилового спирту і вуглекислого газу.
Фахівці не розрізняють "пивний", "винний" або "горілочний" алкоголізм
У Харкові є лабораторія з вивчення впливу різних доз і сортів пива на організм. Доведено: якщо доросла людина питиме до 500 мл пива на добу, то це в 2–3 рази пришвидшуватиме виведення з організму токсичних сполук порівняно з уживанням такої ж кількості води. Пиво нормалізує активність імунної системи й функцію печінки, сприятливо впливає на серцеву діяльність, зменшує вміст у крові холестерину й частково усуває анемію.
— Наші дослідження довели: вживання понад одного літра пива на добу так добре на організмі не позначається. Однак і негативних наслідків виявлено не було, — каже Анатолій Божков. — Загалом, немає шкідливих або нешкідливих речовин — є токсичні і нетоксичні концентрації. Доведено, що помірне споживання алкоголю навіть може запобігати серцево-судинним захворюванням. Водночас великі дози призводять до гепатиту, цирозу, отруєння.
Фахівці не розрізняють "пивний", "винний" або "горілочний" алкоголізм. Кажуть лише про генетичну схильність до формування алкогольної залежності. Багатовікова культура пивоварних країн Західної Європи засвідчує: помірне споживання пива не завдає суспільству жодної шкоди. Втім, українці все ще п"ють пива менше за європейців.
У Німеччині за рік випивають 144 літри на людину, у Чехії — 167, у Польщі — 72.
Коментарі