Теплові електростанцій в Україні вироблять близько 40% усієї електроенергії. Тому у випадку нових аварій на лінії електропередачі на зразок обвалу електроопори у Запорізькій області країна знову імпортуватиме струм, каже незалежний експерт з енергетики 56-річний Володимир Саприкін:
— За роки незалежності держава частково модернізувала лише по одному енергоблокові на Зміївській та Старобешівській теплових електростанціям. На комплексну реконструкцію та модернізацію блоків такого типу потрібні мільярди доларів. Таких грошей держава не матиме і найближчим часом. Фактично, лише підтримуємо в робочому стані станції, проектний ресурс обладнання яких поступово закінчується. Зношеність енергетичного устаткування на них становить 70 відсотків. З іншого боку, частину блоків ТЕС уже переводять у резерв. На те, щоб запустити їх потім, знову потрібні будуть кошти.
Ситуація, яка сталася в Запорізькій області, коли збирачі металобрухту відпиляли частину конструкції, через що довелося зупинити експлуатацію одного з блоків тамтешньої атомної станції — це питання охорони ліній електропередач. Їх у нас дуже погано охороняють. Щоб уникнути таких випадків і бути певними, що ТЕС зможуть швидко компенсувати дефіцит енергії за різних екстремальних обставин, є сенс приватизувати ці об'єкти. Тоді Україна матиме відносно легкий — за рахунок грошей інвестора — перехід до збільшення кількості енергоблоків. Нові власники проведуть модернізацію станцій і відповідатимуть за постачання енергії та тепла. До того ж модернізація ТЕС суттєво покращить екологічну ситуацію.
Коментарі