Минулого тижня Черкаська облдержадміністрація спільно з бізнес-асоціацією та газетою "Бізнес" оголосили про початок підготовки до Міжнародного інвестиційного форуму "Черкащина-2015". Організатори обіцяють залучити щонайменше $50 млн інвестицій. Для цього планують представити кілька десятків прикладів успішного ведення бізнесу в регіоні. Також — надати потенційним інвесторам перелік реальних інвестиційних об'єктів у різних галузях.
Голова черкаської територіальної організації партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність" Василь Фурман підтримує ідею проведення інвестиційного форуму.
— З підприємцями ми дуже багато говорили про необхідність проведення таких форумів, що покажуть українським та іноземним інвесторам усю привабливість Черкащини для ведення бізнесу, — говорить Василь Фурман. — Минулого тижня президент України Петро Порошенко під час зустрічі з головами облдержадміністрацій в Одесі також наголошував на тому, що інвестиції, нові робочі місця, спрощення умов ведення бізнесу мають бути на першому плані в роботі державних адміністрацій. Ми обов'язково долучимося до цього проекту. Адже сьогодні необхідно об'єднатися і докласти максимум зусиль, щоб процес інвестування в регіон відбувся.
Щоб Черкащина була кращою серед областей України із залучення інвестицій, на думку Василя Фурмана, першочергово необхідно:
1. Створити в регіоні спеціалізовану організацію із залучення інвестицій — Агентство по роботі з інвесторами при ОДА. Воно має забезпечувати повний супровід інвестиційного проекту за принципом "єдиного вікна", розроблення інвестиційного паспорту області. А її керівництво має виступати куратором будь-якого інвестиційного проекту в регіоні. Необхідно широко підтримувати приватні інституції для сприяння інвестуванню.
2. Створити "Раду інвесторів" області. Мета — знаходження точок дотику, взаємне врахування інтересів і загальне підвищення ефективності роботи, залучення інвесторів з інших регіонів.
3. Активно рекламувати інвестиційний потенціал області, провести інвентаризацію вільних територій із промисловою інфраструктурою для інвестування. Організувати роботу інвестиційного сайту. Брати участь у міжнародних виставках, форумах, підвищувати фаховий рівень працівників. Що більше інвестори знатимуть про можливості співпраці з нами, то глибшою, масштабнішою і взаємовигіднішою вона буде.
4. На рівні регіону розробити комплекс заходів фінансової та нефінансової підтримки інвесторів і підприємців. Це — податкові преференції, субсидії за пріоритетними напрямами інвестування. Наприклад, надання при будівництві підприємств інвесторам землі в довгострокову оренду за низькою ціною, проведення промислової інфраструктури до будівельного майданчика за рахунок місцевого бюджету під конкретні інвестиційні зобов'язання інвестора. Погодження інвестиційного проекту державними органами протягом семи днів тощо.
5. У роботі з інвесторами особливу увагу приділяти тим проектам, від реалізації яких можливий максимальний економічний ефект: збільшення робочих місць, зростання зарплат, податки до місцевого бюджету.
6. Необхідно знайти та здійснити низку "проривних" мегапроектів (як приклад — залучення інвесторів в енергетичну сферу, машинобудування чи електроніку; харчову галузь; будівництво гідроакумулюючої електростанції в Каневі тощо).
7. Розпочати формування потенційних кластерів у Черкаській області: агрохарчовий, автомобільний, будівельний, освітній, транспортно-логістичний, туристично-рекреаційний. До кластеризації області необхідно залучити науковців і громадськість.
Реалізувавши ці заходи, можна досягнути головного — Черкащина буде лідером в Україні із залучення інвестицій. Будуватимуть підприємства, створюватимуть робочі місця з європейською зарплатою.
Коментарі